Uşak Atapark'ta 19 Mayıs Gençlik Festivali coşkusu

Uşak Belediyesi tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında organize edilen Gençlik Festivali büyük bir coşku ile başladı. Gençler Atapark'ta buluştu...
Uşak Atapark'ta 19 Mayıs Gençlik Festivali coşkusu

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Uşak Belediyesi tarafından organize edilen Gençlik Festivali yoğun katılıma sahne oldu. Belediyenin gerçekleştirdiği festival kalabalık kortejle açılışını yaparken akşam saatlerinde Atapark'ta düzenlenen konser büyük bir kalabalığa sahne oldu.

UŞAK KIRMIZI BEYAZ OLDU!

Uşak Belediyesi’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla düzenlediği Gençlik Festivali; renkli toplulukların da yer aldığı kalabalık bir kortejle başlayıp gün boyu çeşitli etkinliklerle devam etti. Festivalde binlerce gence seslenen Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım; Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere armağan ettiği bu bayramı hep birlikte coşkuyla kutladıklarını söyledi.

konser-3.jpg

Atapark ‘ta bando takımı eşliğinde başlayan yürüyüşe Başkan Yalım’ın yanı sıra; Akademi Uşak Eğitim ve Sanat Platformu Ekibi, Kent Orkestrası, Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları, model araçlar konvoyu, Özlem karate Spor Kulübü, Uşak Belediyesi Bayan Futbol Kulübü, Uşak Spor Altyapı Takımları, Uşak Belediyesi Okçuluk Kulübü, Yeşil Pedal Bisiklet Grubu, Batı Koleji Bando Takımı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

konser-2.jpg

Yüzlerce insanın ellerinde Türk Bayraklarıyla katıldığı yürüyüşte adeta bir insan seli oluştu, tüm şehir kırmızı beyaza boyandı. Kortejin ardından etkinlik alanında festivalin açılış konuşmasını yapan Başkan Yalım; “Sevgili gençler, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere armağan ettiği bu kutlu gün sizlerin sayesinde her zamankinden daha güzel olacak. Bu güzel festivalde gönlünüzce eğlenmenizi ve keyifli vakit geçirmenizi diliyorum, hepiniz hoş geldiniz” diyerek gençleri selamladı.

konser-1.jpg

Festivalin ilk günü Uşak Kent Orkestrası dinleyicilere unutulmaz anlar yaşatttı. Orkestra dinleyenlere unutulmaz anlar yaşattı. Old Boys grubu ise 80'ler ve 90'ların unutulmaz şarkılarına yer verdiği konserinde izleyenleri coşturdu. Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım gelen tüm Uşaklılara teşekkür ederken müzisyenlere çeşitli hediyeler vererek hatıra resmi çektirdi.