Uşak 8. Tarım ve Hayvancılık Teknolojileri Fuarı açıldı

Uşak'ta bu sene 8. kez düzenlenecek olan Tarım ve Hayvancılık Teknolojileri Fuarı kapılarını açtı.
Uşak 8. Tarım ve Hayvancılık Teknolojileri Fuarı açıldı

8. Tarım ve Hayvancılık Teknolojileri Fuarı 8. kez kapılarını bugün itibari ile açarken 23 Eylül 2023 tarihine kadar Uşaklıların ziyaretine açık olacak. Bu sene Uşak Belediyesi tarafından inşa edilen Kemalöz Mahallesi Kapalı Pazar Yeri'nde kurulan fuar yoğun katılımı ile bugün memnuniyet yarattı.

Tarım ve hayvancılık alanındaki teknolojik gelişmeleri vatandaşlarla bir araya getirmeyi, sektördeki değişimlerin çiftçi ve yetiştiricilere tanıtılması maksadıyla kurulan fuarda traktörden, tarım ürünlerine ve süt sağma makinelerine kadar sektörün ihtiyaç duyduğu pek çok ürün beğeniye sunuldu. Ticaret Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan'da fuarın açılışına katılarak ziyaretçilere hitap etti.

UŞAK 8. TARIM VE HAYVANCILIK TEKNOLOJİLERİ FUARI ZİYARETÇİLERE AÇILDI!

Ticaret Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan yapmış olduğu açılış konuşmasında "Bugün itibariyle 51 ilde 20 üründe faaliyet gösteren 295 adet Tarım Satış Kooperatifi ve bu kooperatiflerin birçoğunun bağlı olduğu 13 Tarım Satış Kooperatifi Birliği bulunmaktadır.

usak-1.jpg

usak-1.jpgBu yapılanma vasıtasıyla bugün muhtelif tarımsal üretimi ve iç pazar ihtiyaçlarımızın karşılanması sağlanmakta olup ihtiyaca konu faaliyetler yürütülmektedir.

usak-3.jpg

Bununla birlikte ülkemizde hayvancılığın geliştirilmesi ve sektörün mevcut sorunların giderilmesi amacıyla ilgili konular bakanlığımızca gerekli tüm çalışmalar yapılmaktadır" dedi.

usak-2-001.jpg

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın'da katılımcılara ve ziyaretçilere hitap ederek belediyenin her daim çiftçilerin yanında olduklarını vurguladı. Bunun için tarımsal sulama ihtiyacı başta olmak üzere çiftçilerin taleplerini karşılamak üzere çalıştıklarını ifade etti.