Murat Dağı'ndaki yılkı atlarının sayısı 100'ü geçti
Yayınlanma:
Murat Dağı'ndaki yılkı atlarının sayısı 100'ü geçti
![Murat Dağı'ndaki yılkı atlarının sayısı 100'ü geçti 1](https://cdn.usakgundem.com/gallery/2020/02/40/20200206_2_40702935_51869211_Web.jpg)
![Murat Dağı'ndaki yılkı atlarının sayısı 100'ü geçti 2](https://cdn.usakgundem.com/gallery/2020/02/40/20200206_2_40702935_51869200_Web.jpg)
![Murat Dağı'ndaki yılkı atlarının sayısı 100'ü geçti 3](https://cdn.usakgundem.com/gallery/2020/02/40/20200206_2_40702935_51869214_Web.jpg)
![Murat Dağı'ndaki yılkı atlarının sayısı 100'ü geçti 4](https://cdn.usakgundem.com/gallery/2020/02/40/20200206_2_40702935_51869199_Web.jpg)
![Murat Dağı'ndaki yılkı atlarının sayısı 100'ü geçti 5](https://cdn.usakgundem.com/gallery/2020/02/40/20200206_2_40702935_51869208_Web.jpg)
![Murat Dağı'ndaki yılkı atlarının sayısı 100'ü geçti 6](https://cdn.usakgundem.com/gallery/2020/02/40/20200206_2_40702935_51869198_Web.jpg)
Uşak ve Kütahya arasındaki Murat Dağı'nın güney cephesinde ilk olarak 2016'da sayıları 20 iken görüntülenen yılkı atlarının sayısı her geçen yıl artıyor. Murat Dağı eteklerinde üç ayrı sürü halinde yaşayan atlar, aşırı soğuklar nedeniyle daha korunaklı vadilerde yaşamlarını sürdürüyor. Yılkılar, taze otların bulunduğu alanlarda baharın gelişini bekliyor.
![Murat Dağı'ndaki yılkı atlarının sayısı 100'ü geçti 7](https://cdn.usakgundem.com/gallery/2020/02/40/20200206_2_40702935_51869210_Web.jpg)
![Murat Dağı'ndaki yılkı atlarının sayısı 100'ü geçti 8](https://cdn.usakgundem.com/gallery/2020/02/40/20200206_2_40702935_51869197_Web.jpg)
![Murat Dağı'ndaki yılkı atlarının sayısı 100'ü geçti 9](https://cdn.usakgundem.com/gallery/2020/02/40/20200206_2_40702935_51869202_Web.jpg)
![Murat Dağı'ndaki yılkı atlarının sayısı 100'ü geçti 10](https://cdn.usakgundem.com/gallery/2020/02/40/20200206_2_40702935_51869204_Web.jpg)
![Murat Dağı'ndaki yılkı atlarının sayısı 100'ü geçti 11](https://cdn.usakgundem.com/gallery/2020/02/40/20200206_2_40702935_51869212_Web.jpg)
![Murat Dağı'ndaki yılkı atlarının sayısı 100'ü geçti 12](https://cdn.usakgundem.com/gallery/2020/02/40/20200206_2_40702935_51869206_Web.jpg)
![Murat Dağı'ndaki yılkı atlarının sayısı 100'ü geçti 13](https://cdn.usakgundem.com/gallery/2020/02/40/20200206_2_40702935_51869207_Web.jpg)
![Murat Dağı'ndaki yılkı atlarının sayısı 100'ü geçti 14](https://cdn.usakgundem.com/gallery/2020/02/40/20200206_2_40702935_51869209_Web.jpg)
![Murat Dağı'ndaki yılkı atlarının sayısı 100'ü geçti 15](https://cdn.usakgundem.com/gallery/2020/02/40/20200206_2_40702935_51869213_Web.jpg)
![Murat Dağı'ndaki yılkı atlarının sayısı 100'ü geçti 16](https://cdn.usakgundem.com/gallery/2020/02/40/20200206_2_40702935_51869216_Web.jpg)
![Murat Dağı'ndaki yılkı atlarının sayısı 100'ü geçti 17](https://cdn.usakgundem.com/gallery/2020/02/40/20200206_2_40702935_51869215_Web.jpg)
![Murat Dağı'ndaki yılkı atlarının sayısı 100'ü geçti 18](https://cdn.usakgundem.com/gallery/2020/02/40/20200206_2_40702935_51869217_Web.jpg)
![Murat Dağı'ndaki yılkı atlarının sayısı 100'ü geçti 19](https://cdn.usakgundem.com/gallery/2020/02/40/20200206_2_40702935_51869205_Web.jpg)