Gençlik Merkezleri Arası Halk Oyunları Ege Bölge Finali Uşak'ta yapılacak

Son dönemde çok sayıda organizasyona ev sahipliği yapan Uşak bunların arasına Gençlik Merkezleri Arası Halk Oyunları Ege Bölge Finali'ni de kattı.
Gençlik Merkezleri Arası Halk Oyunları Ege Bölge Finali Uşak'ta yapılacak

Gençlik Merkezleri Arası Halk Oyunları Ege Bölge Finali için beklenen gün geldi. Uşak'ın ev sahipliğinde düzenlenecek olan organizasyonda halk oyunları ekipleri tüm hünerlerini sergileyerek birinci olmak için mücadele edecekler. Farklı yörelerden çok sayıda performansın sergileneceği halk oyunları yarışması bugün yani 10 Temmuz 2024 Çarşamba günü saat 15:00'te başlayacak.

GENÇLİK MERKEZLERİ ARASI HALK OYUNLARI EGE BÖLGE FİNALİ NEREDE DÜZENLENECEK?

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki Muğla Uluslararası Gençlik Merkezi halk oyunları ekibi, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Gençlik Merkezleri Arası Halk Oyunları Ege Bölge Finali için Uşak'a uğurlandı. Muğla'dan uğurlanan ekip, Ege Bölge Finali'nde Muğla'yı temsil edecek. Muğla Uluslararası Gençlik Merkezi halk oyunları ekibi, 1,5 yıl boyunca süren çalışmalarının ardından, il bazında gerçekleşen yarışmalardan başarıyla çıkarak bölge finaline katılmaya hak kazandı.

bolge-finali.jpg

Gençlik ve Spor Bakanlığı Uşak Gençlik Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama ile bölge finalinin bugün yani 10 Temmuz 2024 Çarşamba günü Uşak'ın ev sahipliğinde düzenleneceği açıklandı. Bölge finali saat 15:00 itibariyle başlayacak ve Merkez Spor Salonu'nda düzenlenecek. Ekipler birinci olmak için birbirleri ile yarışırken farklı yörelerden çok sayıda performans sergilenecek.

Kaynak:Haber Kaynağı