29.01.2022, 16:20

Uşak ve Uşaklı varsa www.usakgundem.com da vardır

Uşak Gündem İnternet Haber Sitesi Uşak ve Uşaklı için vardır. Bunu takdir eden, Siz Değerli Okurlarımız da Uşak haberlerini ilk ağızdan ve en taze olarak Uşak Gündem’den alır.

Sizlerin bu ilgisi ve takdiri bizi Uşak’ın bir numaralı haber sitesi yaptı. İstatistiki verilerde bunu doğrulamaktadır. Biz gücümüz halktan alan bir internet haber sitesiyiz. Uşak ve Uşaklı varsa bizde varız. Bunun bilincinde olarak çalışıyoruz.

www.usakgundem.com 2022 yılına da bomba gibi gündem belirleyen konularla girdi.

Uşak’ta toplu taşım ücretlerine yapılan zam ve hatlara 60 yeni otobüs ilave edilmesi,

Sitemizde yayınlandıktan sonra ulusal basının da dikkatin çeken Karahallı ilçesinde öğrenci taşıyan servisçilerin kontak kapatacağı haberi, diğer ilçe ve köylerden anı anına haberler. İsmetpaşa Caddesinde caddeye düşen tabela, Uşak’ın içme suyunun büyük bir bölümünü karşılayan Küçükler su havzası ve arıtma tesislerini kapsayacak şekilde nikel madeni aranmak istenmesi, Köpek katili doktorun hastasına tecavüzle suçlanması iddiası, Millet Bahçesi altına yapılacak olan otoparkın çift katlı mı tek katlı mı olacağı, 23 yaşında bir gencin intiharı ve altından çıkan dram, hava tahmin raporlarının sürekli olarak yayınlanması, doğa, çevre haberleri hepsi ilk olarak kamuoyuna tarafımızdan anında duyurulan haberler oldu.

İçerisinde bulunan haftaya da Türk sinemasının dört yapraklı yoncalarından Fatma Girik’in vefatı sonrası, 1985 yılında Uşak’ta çevirdiği “Yılanların Öcü” filmi ile ilgili  Salih Kılınç ağabeyimizin haberi, Uşak basını ve ulusal basının yeni keşfettiği, biizm 3 gün önce girdiğimiz, “Uşak polisinin çocuklarla kızak kayması” haberleri damga vurdu.

Asıl bomba ise yine Salih Ağabeyimizin; “Uşaklıların sağlık hizmeti almada yaşadığı sıkıntıları” anlatan seri köşe yazıları oldu. Kurt gazeteci, Uşak’ın çıbana dönmüş yarasını patlattı ve içindeki cerahati akıtmaya başladı.

Bu konuda sizlerden gelen yorumlardan da şunu anlıyorum ki; Uşaklılar için şu anda en büyük sorun, yeterince sağlık hizmeti alamamalarıdır. Salih Ağabey bu konuda yazmaya devam edecek.

Uşak ve Uşaklının sorunu bizim sorunumuz

Geçtiğimiz 2021 yılında Uşak’ın en büyük sorun olan yol daha doğrusu yol’suzluk problemlerini sürekli gündeme taşımıştık. 2022 yılında da yine Uşak’ın ve Uşaklının sorunlarını sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Ben Hidayet Kıran, şu anda ekmek fiyatlarını araştırıyorum. Kulağımıza ekmeğe yeni bir zam yapılacağı haberleri geliyor vatandaşla ve fırıncı esnafı ile konuşarak bir “Uşak’ta ekmek dosyası” başlığı ile bir yazı hazırlayacağım. Çalışmalara başladım. Tam bu satırları yazarken ekmeğe yine zam geldiğini öğrendim.  Ekmeğe gelen zamları aydınlatmak gerekiyor.

Uşak halkı arasında Küçükler Barajı diye bildiğimiz ve Uşak’ın içme suyunun yüzde 50’sini karşılayan havzada nikel madeni aranmak istediğini duyuran ilk basın kuruluşu da Uşak Gündem olarak biz olmuştuk. ,

Uşak’ta yaşayan yaklaşık 240 bin kişinin yaşam kaynağı olan bu su havzası üzerinde nikel madeni çıkarılması, ne gibi sonuçlara yol açar? Bunu da araştırıyoruz.

Burada şu konuyu belirtmeden geçemeyeceğim: Konuyu duyar duymaz, Uşak Belediye Başkanlığına ilettik. Çok ilgilendiler. Umarım suyumuza zarar gelmez.

Son olarak;

Mademki “Siz Değerli Okurlarımız varsa biz varız”

Gelin haber sitemizi birlikte yapalım. Yapacağınız iş çok basit. Uşak’ta yaşadığınız sorunları aşağıda belirttiğimiz iletişim adreslerimize yazın. Çözüm önerileriniz varsa onu da belirtin. Böylece karşılıklı interaktif bir gazetecilik örneği sergilemiş oluruz.

Her türlü eleştirileriniz, görüşlerinizi bize iletirseniz araştırır ya da muhatabına iletiriz.

İşte İletişim adresimiz:

www.usakgundem.com

Telefon: 0 850 888 00 64

E-posta:haber@usakgundem.com

Yorumlar (0)