03.03.2022, 16:33

Uşak'ın yolları büklüm büklüm ne dedim de küstün gülüm?

Sosyal medyada gezerken az evvel AK Parti Uşak Milletvekili Sayın Mehmet Altay’ın bir paylaşımına tesadüf ettim. Sayın Altay’ın paylaşımı aynen şöyleydi:

“Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu'nu Uşak Valimiz, Belediye Başkanımız, İl Başkanımız ve Milletvekilleri olarak Bakanlıkta ziyaret ettik. Devam eden ve yapımı bitmek üzere olan Uşak Yatırımları hakkında görüş alışverişinde bulunduk.”

Fotoğrafta görüldüğü gibi Uşak Valisi Sayın Funda Kocabıyık, Belediye Başkanı Sayın Mehmet Çakın, AK Parti Uşak Milletvekilleri Sayın Mehmet Altay ve Sayın İsmail Güneş Bakan Sayın Karaismailloğlu’nu ziyaret edenler arasında yer almış.

Sayın Altay paylaşımında detay vermiyor. Sadece bakanlığın Uşak’ta yaptığı ve bitmek üzere olan yatırımları hakkında görüş alış verişinde bulunduklarını belirtmiş. Bilmiyorum bu yatırımlar bitmek üzere mi?

Mesela 10 yılı aşkın zamandır Uşak’ın bitmeyen çilesi 29 kilometrelik çevre yolu bitecek mi? Bana sorarsanız yol çoktan bitti. Ufak tefek eksikleri dışında tamam sayılır. Ancak bir türlü hizmete açılamıyor.

Bunun nedeni olarak; kimisi “Kamulaştırmada mahkemelerde sıkıntı yaşanıyor” diyor. Kimisi, “Ödenek yokluğundan yapılmıyor” diyor. Tabi hiçbir yetkili de Uşaklıya bu yolun 10 yıldır niçin yapılmadığı konusunda en ufak bir bilgi vermiyor.

Ümit ederim ki, Uşak’ın Değerli yerel yöneticileri sayın bakana bu yolun bir an önce yapılması gerektiği konusunda bilgilendirmede bulunmuşlardır.

Ulubey – Uşak yolu

Ulubey – Eşme yolu

Uşak – Çivril (Denizli) yolu

Uşak – Gediz yolu

Bir an önce bu yolların onarımı bakımı, genişletme çalışmaları yapılmasını Sayın Bakan'a ilettiler mi? Bilemiyorum. Açıklarlarsa öğrenir, Uşaklı olarak bir an önce yapılmasını bekleriz.

Ancak, seçim öncesi göz boyayacak bir çalışma değil, Uşak’ın ulaşım sorununu uzun süre çözecek bir ulaşım ağı olmasını arzuluyoruz.

Seçimlerden bahşetmişken, sahi Uşak’ın yolsuzluk sorunu muhalefet partilerin niçin hiç gündeminde olmaz? Niçin, odalar, dernekler ve diğer STK’lar Uşak’ın bu sorununu görmezden gelir?

Mesela, asıl mesleği nakliyatçılık (TIR taşımacılığı) olan CHP Uşak Milletvekili Sayın Özkan Yalım, bu konuda neden bastırmaz? TIR’cıların tekerleklerinin arasına taş sıkışsa hemen açıklama yapar da Uşak’ın yollarının bir an önce bitirilmesi hakkında niçin en ufak bir kelam etmez?

Hakkını da yemeyelim. Geçen yıl, Uşak’ın çevre yolu hakkında bir basın açıklaması gibi kendine yakın bulduğu bazı yerel basın kuruluşlarına bir açıklama yaptığını hatırlıyorum.

Uşak, iktidar partisi ile muhalefet partileri ile gerçekten çok şanssız bir vilayet. Hiçbir sorunu hangi bakanlıkta olursa olsun şöyle gümbür gümbür gündeme getirilmiyor. Muhalefeti; “Arkadaş, Uşak’ın bu sorunu niye yıllardır çözülmüyor?” diye sormuyor.

Yerel basını, kentin sorunlarına bir Karslı ya da Rizeli kadar uzak.

Uşak’ın sorunu sadece yol değil ki; bildiğim kadarıyla telekomünikasyon alt yapı hizmetlerini sağlamakta Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığının kapsama alanına giriyor. Bir çok Uşaklı www.usakgundem.com İnternet haber sitemize internetten bağlanmakta sıkıntı yaşadıklarından yakınıyor. Ben de zaman zaman internet alt yapısı ile ilgili sıkıntılar yaşamaktayım.

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Sayın Adil Karaismailoğlu’nu makamında ziyaret eden Uşak’ın Sayın Büyükleri!

Başta, çevre yolu ne zaman hizmete girecek? Diğer yollar ne zaman başka illerin yolu gibi su gibi akıp gidecek? Uşak’ın yüzü telekomünikasyon alt yapısı hakkında neler söyledi?

Tüm Uşaklılar gibi çok merak ediyorum. Bu konuda lütfen bizlere bir açıklama bahşeder misiniz?

Şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla…

Yorumlar (2)
Bozkurt 10 ay önce
Ya bu Mehmet Altay bey kaç dönemdir Akp milletvekili Uşak'a ne faydası olmuş bilen var mı?
Uşaklı09 10 ay önce
Ben kuşadası davutlardayim siz usaga şükredin Uşak'ta dağ köylerde bile alt yapı var . Burası resmen rezalet uşak o konuda çoğu şehirden gelişmiş hakkını yemeyin uşağin