13.08.2022, 10:30

Uşak halkına biraz değer veriyorsanız, salgın hakkında bir açıklama lütfeder misiniz?

Dikkatli Uşak Gündem okurlarının gözünden kaçmamıştır. Uşak’ta bir konuya bizden başka hiç değinen olmadı. Ne başka basın kuruluşları, ne iktidar ve muhalefet partilileri ne de Uşak’ı yönetenler…

www.usakgundem.com İnternet Haber Sitesi olarak 10 Ağustos Salı günü; “Uşak’ta salgın şüphesi: 500’ü aşkın Uşaklı hastaneye başvurdu” başlığı ile bir haber yayınladık.

https://www.usakgundem.com/guncel/usakta-salgin-suphesi-500u-askin-usakli-hastaneye-basvurdu-h10381.html

Haberde; Uşak’ta 500’ü aşkın insan son iki gün içerisinde ishal ve kusma şikâyetiyle hastaneye başvurunca acil servislerde uzun kuyruklar oluştuğundan bahsediyordu. Uşak’ın bir numaralı internet haber sitesi olarak, ishal, kusma gibi şikâyetler yaşayan vatandaşlardan gelen yakınmalar üzerine, olayı birkaç kaynaktan doğrulattıktan sonra harekete geçmiş ve haberimizi yapmıştık.

(Bu arada hemen şu hususu belirteyim. Uşak Gündem İnternet Haber Sitesi olarak bizi biz yapan okurlarımız, bugüne kadar asla ve asla bize yalan söylemedi. Onların her sözünü ekibimizle doğru ve emir olarak kabul edip öyle harekete geçtik. Bizim en büyük haber kaynağımız, canımızdan aziz bildiğimiz okurlarımızdır)

Şu salgın olayına dönersek; sanırım haberi yayınladığımız 10 Ağustos tarihinden bu yana salgının boyutları daha da büyüdü ve birçok insan kusma, ishal ve halsizlikten acil servislere koşmaya başladı. Bende ve ailemde olmasa da aynı rahatsızlıkları yaşayan çok sayıda, akrabam, eşim, dostum tedavi görüyor ve işine gücüne bakamıyor. Uşak olarak birçok zaman ve iş gücü kaybı da yaşamaktayız.

Geçtiğimiz Pazar günü yoğun bir şekilde yaşanmaya başlayan salgının kaynağını araştıran haber ekibimiz, doğal olarak ve bu konudaki spekülasyonları da göz önüne alarak salgının kaynağının içme suyu olup olmadığını araştırdı. Yukarıdaki haberde de belirttiğimiz gibi, Uşak Belediyesi yetkilileri ile de görüşerek, onların salgının içme suyundan kaynaklandığını kesin bir dille reddettiğini sizlere duyurduk.

Haberimizden sonra, Uşak Belediyesi de şebeke suyuna yaptırdığı tahlillerle Uşak’ın içme suyunun temiz olduğunu bilimsel olarak kanıtladı ve bu raporları sosyal medya hesabından yayınladı.

Şimdi, Uşak halkı salgından yorgan döşek yatıyor. Uşak Belediyesi raporlarla; “Benim içme suyum temiz” diyor.

Ama iki gözümün çiçeği Uşaklımın derdine derman olan yok. Salgının kaynağını bilsek salgından uzak duracağız. Gel gelelim 370 bin nüfusu olan koca ilde salgının neden olacağını açıklayan bir yetkili henüz çıkmadı.

Uşaklının yaşadığı bu salgın nedir?

Hafif de olsa tekrar hortlayan korana virüs mü?

Sıcakta bunca insan mikrop mu kaptı?

Yedikleri meyve ve sebzeden ya da başka bir gıdadan mı zehirlendi?

Uşak’ı Yöneten Sayın Yetkililer!

İktidar ve muhalefetin Çok Değerli Sayın Vekilleri!

Ve de konunun birincil derecede muhatabı olan Uşak İl Sağlık Müdürüm!

Bu salgın hakkında lütfen biz Uşak halkını bilgilendirir misiniz? Sanırım yaşadığımız bu sıkıntı hakkında bilgilendirilmek en doğal hakkımızdır.

Biz, Uşak halkı olarak, vergimizi ödeyen, askerliğimizi yapan, binlerce kez Allah’a şükür olsun, teröre, kavgaya karışmayan, yasalara saygılı, etliye sütlüye pek dokunmayan kendi halinde insanlarız.

Uşak halkı olarak; gözünüzde biraz değerimiz varsa…

Bize karşı biraz sevginiz varsa…

Lütfen, bu canımızı yakan ve bizi üzen bu salgın hakkında bir açıklama lütfeder misiniz?

Yapacağınız bu lütuf için şimdiden çok teşekkür ederim. Saygılar Efendim…

Halk içinde mu'teber bir nesne yok devlet gibi

Olmaya devlet cihânda bir nefes sıhhat gibi.

(Kanuni Sultan Süleyman)

Yorumlar (6)
Lord 2 ay önce
Gece saat 3 civarı migde agrisi şikayetiyle gittiğimiz hastanemizde acil sarı alanda bizden başka bir tek hasta yokken kimlik askısı dan haccetepe mezunu olduğu anlaşılan yeni mezun bayan doktor arkadaş yerinden bile kalkmadan bir kaç soru ile reçete yazabildi böyle hastaya herhangi bir müdahalede bulunmadan sadece bir iki soru cevabiyla reçete yazabilen marifetli doktor arkadaşların hastanemizde çoğalmasını istiyoruz benim hastam evde başka bir ağır hastalıktan o gece bir şey olsaydı bunun hesabını kim verecekti bu arada doktor hanıma yalakalık yapan bay hemşire arkadaşlarda vardı sağlıkçılara şiddeti kınıyoruz kınamasina da bunun arkasına sığınıp kulhqnlik yapmak nedir usakta hastane yok bina var çünkü doktor olmayan hastane binadan ibarettir .......
Ahmet 2 ay önce
Yaz aylarında ishal dönem dönem olabiliyor, bunu haber yapmadan önce araştırmanız gerekli, salgın diyebilmek için de çok fazla kişiyi etkilemesi lazım. Haber kaynaklarınız ya doğru değil yada bilinçli bir şekilde hastaneye müfettiş gelmeyen hastaneye müfettiş geldi şeklinde yalan haberiniz gibi bir haber.
Hasan 2 ay önce
Tek Uşak'ta değil farklı illerde de var bu hastalık.
Ali 2 ay önce
Hastane doktorları sulardan diyormuş gidenlere
ALAATTİN 2 ay önce
Benim akrabalarından hasta olanda oldu. Üstelik köyde yaşıyorlar. Bir tanesinde içme suyunu başka bir köyden getiriyor. Bence sudan değil ama neden bilmiyorum.
İsmail GÖĞEM 2 ay önce
Uşak halkının Belkaya Köyü çeşmesinden faydalanması engelleniyor.
Köy muhtarı suyu kapatmak için her türlü bahaneyi kullanıyor.
Köyden biraz daha aşağı kısma, birkaç musluklu çeşme yapılabilir.
Halkımızın O sudan faydalanması için gerekli çalışmaları yapılması için Uşak İl Özel İdaresine mesaj ve telefon yoluyla ulaşmaya çalıştım. Olumlu sonuç alamadım.
Sizin de ilginizi bekliyorum. Su boşa akıp gitmesin hep beraber faydanalım. Muhtarın, Belkaya köylüsünü kaprisini çekmeden, onları da üzmeden....
Saygılarımla
İsmail GÖĞEM