03.01.2021, 11:39

Uşak 2021’e Merhaba derken

Merhaba değerli www.usakgundem.com okurları

 Sizlerin, sevdiklerinizin yeni yılını kutlar, 2021 yılının hepinize sağlık, mutluluk ve başarı getirmesini dilerim.

Geride bıraktığımız 2020 yılını Dünya, ülkemiz ve Uşak için oldukça sıkıntılı, endişeli ve Uşak için çok önemli kayıplar vererek tamamladık. Dileğimiz, önümüzdeki 2021 yılının hepimize sağlık, sağlık ve sağlık getirmesidir.

Arkamızda karabasan gibi bir 2020 yılını bırakarak yeni yıla yeni umutlarla başlamak istiyoruz.

Yaklaşık 3 ay evvel sizlere; “Uşak bizden sorulur” sloganı ile yepyeni bir Uşak Gündem haber sitesi ile yola çıkacağımız, Uşak’ın sesi, gözü ve kulağı olacağımız sözü vermiştik.

Çok şükür, haber sitemizin editörü olarak ekibimle birlikte bu sözümüzü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyorum.

Geçtiğimiz Kasım ve Aralık aylarında Uşak’ın önce doruklara tırmanan koranavirüs illeti, sonra da özellikle İl Sağlık Müdürlüğü ve çalışanlarının yaşamları uğruna verdiği büyük mücadele ile şimdi neredeyse sıfırlandı ve yerlerde sürünüyor. Buradan tüm sağlık emekçilerimize bir kez daha Uşaklı hemşerilerimiz adına teşekkür ediyorum.

Uşak’ta koranavirüs yüzünden hakka yürüyen canlarımızı sizlere www.usakgundem.com farkı ile anında iletmeye çalıştık.

13 Aralık’ta yaşadığımız doğal gaz sıkıntısı ve akabinde yaşanan patlamaları anı anına siz Uşaklı hemşerilerimize canlı yayın gibi duyuran ve saniye saniye gelişmeleri takip eden biz olduk.

2020 yılının son haftasında ise hepimizin Uşak Kentsel Dönüşüm 2. Etap Bölümü olarak bildiği ve daha sonra Uşak Belediye Meclisi tarafından alınan bir kararla; “Uşak ili, Merkez ilçesi, Durak, İslice, Sarayaltı Mahallelerinde yaklaşık 47,7 hektar alanda imar planı revizyonu” planlarının askıya çıktığını ve bu konudaki tepkileri yine an be an www.usakgundem.com farkı ile sizlere ilk duyuran haber sitesi olmanın mutluluğunu yaşadık.

https://www.usakgundem.com/guncel/2-etap-kentsel-donusum-alani-projesi-askida-vatandaslar-da-itiraz-h6799.html

Yola çıkarken, “Uşak Bizden Sorulur” diye belirlediğimiz sloganımızın altında kalmadık. Gerek araştırma şirketlerinin internette en çok tıklanan haber kanalı sıralamasında olsun gerekse sosyal medyada edindiğimiz sayılardan ve haberlerimizin paylaşım sayısından Uşak’ta 1 numaralı haber sitesi olduğumuzu rakamları kanıt göstererek rahatlıkla söyleyebilirim.

Siz www.usakgundem.com okurları

Sizlerin ilgisi ve sevgisi ile Uşak’ın bir numaralı haber sitesi olduğumuz için hepinize sitemizin editörü sıfatı ile bütün kalbimle çok teşekkür ederim.

2021 yılında da sizin bize duyduğunuz sevgi ve güvene layık olmak için daha çok çalışacağız.

BENİM 2021 YILINDAN UMUDUM VAR

Köşe komşum Salih Kılınç ağabeyimiz engin tecrübesi ile Uşak için 2021 yılından çok da umutlu olmadığını belirtmiş.

Salih Ağabey bu. Öyle dediyse vardır bir bildiği. Kusura bakmasın ama ben onun bu görüşüne hiç de katılmıyorum.

Yukarıda belirttiğim gibi, koranavirüs Uşak’ta neredeyse sıfırlanmış görünüyor. (Yine de maske, mesafe ve temizlik kurallarını aman ihmal etmeyelim derim)

Bu olay yeni yılda benim umudumu artıran birinci faktör oldu.

İkincisi ise bu virüsün aşısı ülkemize geldi. Planlı bir şekilde aşı vurulmaya başladığımızda her şeyin daha iyi olacağına inanıyorum.

Salih Ağabeyimizin Uşak için yakındığı konular da bir şekilde hallolur gider.

Her şeyin başı sağlık.

Cihan padişahı Kanuni Sultan Süleyman’ın dediği gibi:

“Halk içinde mu'teber bir nesne yok devlet gibi

Olmaya devlet cihânda bir nefes sıhhat gibi.”

Tekrar yeni yılınız kutlu, yuvalarınız mutlu, keyifleriniz katlı olsun.

Yorumlar (1)
Banazlı 9 ay önce
Saygı değer Uşak Gundem sitesi sahibi çalışanları. Sizlere ve sizi takip edenlerin yeni yılını en kalbi duygulaırmla tebrik ediyor çalışmalarınızda başarılar vce kolaylıklar diliyorum