Uşak ve 81 ilde yılbaşı öncesi sahte alkol operasyonu!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya yurt genelinde yılbaşı öncesi kaçak ve sahte alkol operasyonu yaptıklarını duyurdu.
Uşak ve 81 ilde yılbaşı öncesi sahte alkol operasyonu!

Yaklaşan yılbaşı öncesi kaçak ve sahte alkol tüketimine yönelik tedbirler arttırılırken İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya yeni bir operasyon düzenlendiğini duyurdu. Düzenlenen operasyon kapsamında 189 kişi hakkında adli işlem yapılırken devletin 25 milyon liralık vergi kaybına uğraması da engellenmiş oldu.

UŞAK VE 81 İLDE KAÇAK SAHTE ALKOLLÜ İÇKİ OPERASYONU!

Kaçak/Sahte Alkollü İçki Ticaretinin engellenmesi yönelik 81 İlde eş zamanlı olarak düzenlenen "ÇENGEL-4" Operasyonlarında 189 şahsa adli işlem yapıldı!

25 Bin 603 Litre (Yaklaşık 23 Ton) Kaçak/Sahte Alkol ile Etil Alkole el kondu!

25 Milyon TL’lik Vergi Kaybı Engellendi!

VATANDAŞIMIZIN CAN GÜVENLİĞİ VE SAĞLIĞI İÇİN ÜLKEMİZİN DÖRT BİR YANINDAKİ ALKOL KAÇAKÇILARINA VE SAHTE ALKOL ÜRETİMİ YAPANLARA KARŞI OPERASYONLARIMIZ ARTARAK DEVAM EDECEK!

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığımız Koordinesinde; İl Emniyet Müdürlükleri Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlükleri ve Gelir İdaresi Başkanlığının katılımıyla 81 İlde vatandaşlarımızın can güvenliği ve sağlığını tehdit eden aynı zamanda ülkemizin büyük miktarda vergi kaybına uğramasına neden olan yasadışı faaliyetlerinin sona erdirilmesi amacıyla "Çengel-4 Operasyonları" düzenlendi.

opeasoyn.jpg

Operasyonlarda;

14 adet sahte alkol üretimi yapılan içki imalathanesi deşifre edildi.

8.310 şişe kaçak/sahte alkollü içkiye,

13.472 litre kaçak/sahte alkollü içkiye,

12.131 litre etil alkole,

1.704 adet boş şişe ve 1.600 adet bandrole,

1.680 adet alkol aroması ve 68.121 adet etikete el konuldu.

Operasyona Gelir İdaresi Başkanlığı taşra birimleri de katıldı. Gelir İdaresi Başkanlığı ile yapılan ortak değerlendirmede 25 Milyon TL’lik vergi kaybının önüne geçildi. Operasyonu gerçekleştiren Polislerimizi ve Gelir İdaresi Başkanlığımız çalışanlarını tebrik ediyorum. Allah Ayağınıza Taş Değdirmesin

KAÇAKÇILARIN VE SAHTECİLİĞE BULAŞANLARIN ENSELERİNDEYİZ. BUNLARA GÖZ AÇTIRMAYACAĞIZ!

Yılbaşının gelmesi ve alkollü içeceklerin fiyatlarında yaşanan yükseliş nedeniyle kaçak ve sahte içki tüketimini engellemek için operasyonların süreceği ifade edildi. Hem vatandaşların can sağlığını korumak hem de devletin vergi kaybına uğramasını engellemek adına alınan tedbirlerin arttırılması bekleniyor.