Uşak dahil 77 ilde Mercek-19 operasyonları düzenlendi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya yapmış olduğu açıklamasında aralarında Uşak'ın da yer aldığı 77 ilde Mercek-19 operasyonu düzenlendiğini duyurdu.
Uşak dahil 77 ilde Mercek-19 operasyonları düzenlendi

ANKARA (İHA) - Türkiye her gün yeni bir operasyon haberi almaya devam ederken bu kapsamda İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya resmi sosyal medya hesabından 77 ili kapsayan yeni operasyonu duyurdu. 5 gündür devam eden Mercek-19 operasyonları hakkında kamuoyunu bilgilendiren Bakan Yerlikaya 2 bin 89 şüpheli hakkında işlem yapıldığını ifade etti.

Silah kaçakçılarına ve ruhsatsız silah taşıyan şahıslara yönelik 77 ilde son 5 günde “Mercek-19” operasyonları düzenlendi. Operasyonlar sonucu; bin 315 ruhsatsız tabanca, 154 kurusıkıdan çevrilmiş tabanca, 53 uzun namlulu tüfek, 355 ruhsatsız av tüfeği olmak üzere toplam bin 877 silah ele geçirildi, 2 bin 89 şüpheli hakkında işlem yapıldı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; 77 ilde son 5 günde silah kaçakçılarına ve ruhsatsız silah taşıyan şahıslara yönelik “Mercek-19” operasyonları düzenlendiğini belirterek, operasyonlar sonucu; bin 315 ruhsatsız tabanca, 154 kurusıkıdan çevrilmiş tabanca, 53 uzun namlulu tüfek, 355 ruhsatsız av tüfeği olmak üzere toplam bin 877 silah ele geçirildiğini, 2 bin 89 şüpheli hakkında ise işlem yapıldığını açıkladı.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN SİLAH KAÇAKÇILARINA YENİ OPERASYON!

"Aziz milletimizin bilmesini isterim ki; terör örgütlerine, organize suç örgütlerine, şehir eşkıyalarına, uluslararası kartel haline gelmiş zehir tacirlerine, uluslararası örgütlenmiş göçmen kaçakçılarına ruhsatsız silah temin edenleri bir bir yakalayıp adalete teslim etmeye devam edeceğiz. Sizlerin dua ve desteğiyle kendi karanlık düzenlerinin hakim olmasını isteyen suç odaklarıyla mücadelemiz aralıksız sürecek" diyen Bakan Yerlikaya operasyonlarla ilgili şu bilgileri verdi: "İlk 5 şehirlerimizde yakalanan ruhsatsız silahlar ve gözaltına alınan şüpheliler; Şırnak'ta yasa dışı silah imalatı ve silah kaçakçılığına yönelik düzenlenen operasyonda; Cizre ilçesinde durdurulan bir aracın çeşitli bölgelerine gizlenmiş halde bulunan; 32 çeşit toplamda 10 bin 488 silah parçası ve parçaları birleştirildiğinde seri numaraları bulunan 299 ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

operasyanlar.jpg

Düzenlenen operasyonlara Uşak Emniyet Müdürlüğü'de destek verirken ilimizde de kaçak silah temin ettiğinden şüphelenen şahıslara müdahale edildi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya suç örgütleri ile mücadelelerinin kararlılıkla devam edeceğini ifade ederek güvenlik güçlerine sağlamış oldukları destek için teşekkür ederek başarılarının devamını dinledi.