Uşak dahil 14 ilde Kalkan-22 operasyonu 37 kişi tutuklandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya 14 ilimizde gerçekleştirilen yeni operasyonu duyurdu. Bakan Yerlikaya bu sefer göçmen kaçakçılığına yönelik operasyon gerçekleştirdiklerini ifade etti.
Uşak dahil 14 ilde Kalkan-22 operasyonu 37 kişi tutuklandı

ANKARA (İHA) - Yurt genelinde güvenlik güçlerimizin gerçekleştirmiş olduğu operasyonlar tüm hızı ile devam ederken bu operasyonların son halkası bu sabah gerçekleştirildi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya yapmış olduğu açıklamasında aralarında Uşak'ın da yer aldığı 14 ilde bu sefer göçmen kaçakçılarına yönelik yeni bir operasyon gerçekleştirildiğini ilan etti.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN GÖÇMEN KAÇAKÇILARINA YENİ OPERASYON!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 14 ilde göçmen kaçakçılığı organizatörleri ve düzensiz göçmenlere yönelik düzenlenen “Kalkan-22” operasyonlarında 40 şüphelinin yakalandığını, 37’sinin ise tutuklandığını açıkladı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından paylaşım yaparak, “Aziz milletimizin bilmesini isterim ki; insan kaçakçılığı yaparak, ülkemizi düzensiz göçün hedefi ve transit geçiş yolu haline getirmeye çalışan insan tacirlerine asla fırsat vermeyeceğiz. Ülkemizin her bölgesinde kararlılıkla sürdürdüğümüz operasyonlarımız aralıksız devam edecek” ifadelerine yer verdi.

ali-yerlikaya.jpg

Göç İdaresi Başkanlığı ile Emniyet Genel Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Daire Başkanlığı koordinesinde Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu; Kocaeli merkezli Kayseri, Manisa, Mersin, Eskişehir, Isparta, İstanbul ve Uşak’ta göçmen kaçakçılığı organizatörleri ve düzensiz göçmenlere yönelik düzenlenen operasyonlarda 25 şüpheli yakalandı ve 25’i de tutuklandı.

Güvenlik güçlerimizin gerçekleştirmiş olduğu operasyonlar sonucunda yakalanan düzensiz göçmenler sınır dışı işlemlerinin yapılabilmesi adına İl Göç İdaresi Müdürlüklerine sevk edildi. İçişleri Bakanlığı tarafından koordine edilen operasyonlar sonucunda suç örgütüne ait olduğu tespit edilen yüksek miktarda dövize ve 14 araca ile el konuldu.