Kütahya'da 300 kişi Filistin'e destek için iftar yaptı!

İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarına dair Türkiye’den tepki gösterilmeye devam ediliyor. Bunun son ve en anlamı örneği Kütahya’da gerçekleştirildi.
Kütahya'da 300 kişi Filistin'e destek için iftar yaptı!

İsrail ile Hamas arasında esir takasları için kısa süreli ateşkes uygulanıyor olsa da Gazze’de büyük bir insanlık dramı yaşanmaya devam ediliyor. İsrail ordusu ateşkes sonrasında Gazze’yi işgal planı için hazırlıklarını sürdürürken Filistinliler oldukça zor günler geçiriyorlar. İsrail’in 1.500 Filistinliyi öldürdüğü sürecin yeniden başlayacak olması dünyadaki duyarlı olan herkesi kara kara düşündürüyor.

Gazze’ye yapılan ve yapılacak olan saldırılar karşısında insanların pek elinden bir şey de gelmiyor. Türkiye’de vatandaşlar dualar ile Gazze halkının yanında olmaya devam ediyor. Kütahya’da buna dair anlamlı bir etkinlik düzenlendi. Yapılan iftar programı ile Gazze için dualar edildi.

Kütahya'da Filistinlilere destek amacıyla düzenlenen "Sizinle iftar, Gazzeli kardeşlerimizle iftihar ediyoruz" programında toplu iftar yapıldı.

300 KİŞİ İFTAR YAPTI!

Kütahya Sivil Toplum Kuruluşları Dayanışma Platformu (KÜSİDAP) tarafından Ali Paşa Camii'nde düzenlenen etkinlikte akşam namazını eda eden yaklaşık 300 kişi, daha sonra simit, peynir, salatalık, çay ve sudan oluşan iftariyeliklerle oruçlarını açtı.

DUALAR FİLİSTİN VE GAZZE İÇİN!

İftarın ardından Filistinliler için hep birlikte dua edildi. KÜSİDAP adına bir konuşma yapan Diyanet-Sen Kütahya Şube Başkanı Ülfet Balon, "Peygamberler şehri Kudüs, hain teröristler tarafından işgal altında. Kardeşlerimiz şehit ediliyor. Biz ilk günden beri kardeşlerimizin yanında olduk, olmaya da devam ediyoruz. Gazze'deki kardeşlerimiz günlerdir yiyecek içecek bulamıyorlar. Bu sebeple oruç tutuyorlar. Biz de onlar gibi oruç tutup, onların yanında olmak istedik. Allah kardeşlerimizin yardımcısı olsun" dedi.