Kuşadası'nda halk plajlarında şemsiye ve şezlonglar bedava oldu!

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde halk plajları 10 yıllığına Kuşadası Belediyesi’ne devredilince belediye şemsiye ve şezlongların ücretsiz olacağı müjdesini verdi.
Kuşadası'nda halk plajlarında şemsiye ve şezlonglar bedava oldu!

AYDIN (İHA) – Aydın’ın Kuşadası ilçesinde turizm faaliyetleri ile alakalı olarak önemli bir karar alındı. Bu karara göre Kuşadası’nda bulunan halk plajlarının tamamı Milli Emlak Müdürlüğü tarafından 10 yıllığına Kuşadası Belediyesi’ne devredildi.

Kuşadası Belediyesi bugün devraldığı halk plajları ile alakalı olarak hemen yeni bir karar aldı. Bu plajlarda şemsiyeler ve şezlognlar ücretsiz oldu. Yerli ve yabancı turistler bu hizmetten herhangi bir ödeme yapmadan yararlanabilecekler. Ayrıca plajların bakım ve temizliğinin de düzenli olarak Kuşadası Belediyesi tarafından yapılacağı açıklandı.

PLAJLAR İÇİN YENİ KARAR

Başkan Ömer Günel, Kuşadası Kaymakamlığı’na bağlı Milli Emlak Müdürlüğü ile yapılan protokolle bakım ve işletme yetkisi 10 yıllığına Kuşadası Belediyesi’ne devredilen halk plajlarında bundan böyle şemsiye ve şezlongların ücretsiz olacağı müjdesini verdi.

Kuşadası plajları yapılan yeni bir protokolle 10 yıllığına Kuşadası Belediyesi’ne devredildi. Protokolün imzalanmasının ardından konu ile ilgili bir açıklama yapan Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, plajların yetki ve sorumluluğunun yeniden Kuşadası Belediyesi’ne devredilmesinin kent turizmi açısından memnuniyet verici olduğunu belirtti.

Kuşadası plajlarının turizm faaliyetleri için büyük önem taşıdığını vurgulayan Başkan Ömer Günel “Kentimizin sahip olduğu en önemli doğal zenginliklerden olan plajlarımıza bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı titizlik ve özenle sahip çıkacağız. Bundan böyle halk plajlarında tüm şemsiye ve şezlonglar ücretsiz olacak. Hemşehrilerimize ve konuklarımıza ise birbirinden güzel plajlarımızın tadını çıkarmak kalacak. Hemşehrilerimizin ve kentimizi ziyaret eden yerli, yabancı konuklarımızın plajlarımızdan en verimli ve keyifli şekilde yararlanması için gerekli bakım ve temizlik çalışmalarımızı kesintisiz sürdüreceğiz. Kuşadası Belediyesi’ne devredilen plajlarımızın kentimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Kuşadası Belediyesi’ne devredilen halk plajları bu karar ile beraber yeniden halkın oldu. Vatandaşlar plajlardan herhangi bir maliyet ile karşılaşmadan kullanabilecekler. Turizmde cazibe merkezi olan Kuşadası’na bu yeni kararın katkı vermesi düşünülüyor.