İzmir Aydın ve Afyonkarahisar'da acemi kasaplar hastanelik oldu

Bayramın birinci gününde beklendiği üzere kurban kesmek isteyen acemi kasaplar kendilerini çeşitli yerlerinden yaralayarak hastanelik oldular.
İzmir Aydın ve Afyonkarahisar'da acemi kasaplar hastanelik oldu

Türkiye bugün Kurban Bayramı'nın 1. günü nedeniyle tek yürek haline gelirken maddi durumu yeterli olan vatandaşlar kurbanlarını kesmeye başlamıştı. Yapılan tüm çağrılara ve uyarılara rağmen acemi kasaplar ne yazık ki bir kere daha hastanelerin acil servislerine koştular.

ACEMİ KASAPLAR HASTANELERİN ACİL SERVİSLERİNE KOŞTU!

Aydın’da bu yıl da manzara değişmezken, kurban kesimi sırasında vücudunun çeşitli bölgelerini kesen acemi kasaplar hastanelerin yolunu tutarken, şimdiye kadar 34 acemi kasabın hastaneye başvurduğu öğrenildi. Her yıl olduğu gibi bu yıl da acemi kasaplar manzarası değişmedi.

acemi-1.jpg

Aydın’da bayram namazının ardından kurban kesimine başlayan vatandaşlar, vücudunun çeşitli bölgelerini keserek yaraladı. Efeler ilçesinde vatandaşlar, bayram namazının ardından kurbanlıklarını kesmeye başladı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da acemi kasaplar iş başındaydı. Kimileri acemi kasaplar tarafından yaralanırken kimileri de kendisini yaraladı. Kurban keserken kendisini yaralayan vatandaşlar Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi ve Aydın Devlet Hastanesi acilinde tedavi altına alındı.

acemi-2.jpg

Yaralılara ilk müdahaleleri yapılıp dikiş atıldı. Aydın’da bu saate kadar toplam 34 acemi kasabın hastanelere başvurduğu öğrenildi. Aydın'da olduğu gibi Afyonkarahisar ve İzmir'de de benzer manzaralar ortaya çıkarken Afyon'da 20'den fazla kişinin acil servislere bıçak yaralanması nedeniyle başvuru yaptığı belirtildi.

Kaynak:Haber Kaynağı