Gediz Belediye Başkanı Mehmet Ali Saraoğlu, AK Parti'den aday adaylığı başvurusunda bulundu

Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, AK Parti Kütahya milletvekilliği için aday adaylık başvurusunda bulundu.
Gediz Belediye Başkanı Mehmet Ali Saraoğlu, AK Parti'den  aday adaylığı başvurusunda bulundu

Belediye Başkanlığı görevinden istifa eden Saraoğlu, AK Parti Kütahya İl Başkanlığına gelerek milletvekili aday adaylık başvurusunu yaptı. 

Saraoğlu, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, siyasetin hizmet ve proje yarışı olduğunu söyledi.

AK Parti'nin doğruluğun, dürüstlüğün ve ilkeli siyasetin adresi olduğunu dile getiren Saraoğlu, şöyle konuştu:

"Siyaset hakkı ve haklıyı üstün tutmaktır. Biz büyük ustamız Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dan hep bunları gördük. 2003 yılında yine böyle bir istifa sürecinde Gediz Devlet Hastanesinin başhekimliğinden ayrıldım. 14 yıl önce 2004 tarihinde şehrimize hizmet etme yolcuğuna başladım ve acısıyla, tatlısıyla, iyisiyle, kötüsüyle sizlerle birlikte şehrimizin her karışına bir şeyler yapma çabası, gayreti içerisinde oldum. Kütahya'yı geliştirmek, mevcut yerinden daha önemli bir yere taşımak için hep birlikte çalışacağız. Bundan sonra da çok önemli hizmetler edeceğimin sözünü veriyorum." 

24 Haziranda yapılacak seçimlerin Türkiye'ye hayırlı olması temennisinde bulunan AK Parti Kütahya İl Başkan Vekili Mehmet Savurgan da "AK Parti teşkilatı olarak her dönem olduğu gibi bu dönemde de seçimlere hazırız. Kütahya'da bu dönem milletvekili sayımız 5'e yükseldi. Biz AK Parti teşkilatı olarak 5 milletvekilinin 5'ini de almayı hedeflemekteyiz. Teşkilatlardan tek istifa eden, tek teşkilat adayımız olan Mehmed Ali Saraoğlu'na Rabbim yolunu açık etsin diyorum. Hayırlı olmasını diliyorum." diye konuştu.