Diyarbakır ve Mardin'de büyük yangın! Çok sayıda ölü ve yaralı var

Diyarbakır ile Mardin arasında anız yakımı esnasında başlayan yangın geniş bir araziye yayılırken 5 kişi hayatını kaybetti 10'u ağır 44 kişi yaralandı.
Diyarbakır ve Mardin'de büyük yangın! Çok sayıda ölü ve yaralı var

Diyarbakır sınırları içerisinde yer alan Çınar ilçesi ile Mardin sınırları içerisinde yer alan Mazıdağı ilçeleri arasında dün akşam anız yakımı esnasında kontrolden çıkarak kısa sürede büyüyen yangın büyük bir felakete neden oldu. Bir süre sonra yangın yerleşim yerlerine de sıçradı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklama ile yangında ilk belirlemelere göre 5 kişinin hayatını kaybetti, 10'u ağır olmak üzere 44 kişinin ise yaralandığı açıklandı. Yangın sabaha karşı kontrol altına alınırken Diyarbakır Valisi yangının tamamen kontrol altında olduğunu duyurdu.

DİYARBAKIR YANGIN SON DAKİKA! YANGINDA KAÇ KİŞİ ÖLDÜ, NEDEN ÇIKTI?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Diyarbakır’ın Çınar ilçesinin Köksalan mahallesi ve Yazçiçeği köyü ile Mardin’in Mazıdağı ilçesi Yücebağ ve Yetkinler köyünde meydana gelen yangında 5 kişi hayatını kaybetti, 10’u ağır 44 kişi yangından etkilendi. Diyarbakır’da 3, Mardin’de 2 can kaybımız var. Olay sebebi ile 35 Ambulans ve 7 UMKE Timi görevlendirildi. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum, yaralılara geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

diyarmaari.jpg

Diyarbakır Valisi: 'Anız yangını olarak başlayan yangın sonrası tüm ekiplerimizle seferber olduk ve söndürme çalışmalarına başladık. Şu an yangın tamamen kontrol altına alınmış durumda. Soğutma çalışmalarımız devam ediyor.' açıklamasında bulundu.

Yapılan açıklamalarda yangının anız yakmak için başlatıldığı, ancak kontrolden çıktığı, yangına müdahale etmek isteyen vatandaşların ise yangının ortasında kalarak hayatlarını kaybettikleri belirtildi. Yangın sabaha karşı ekipler tarafından kontrol altına alınırken bayramda yaşanan felaket büyük üzüntü yarattı.

Kaynak:Haber Kaynağı