Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de! Ücretsiz olacak, bedava kullanılacak!

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile 15 Temmuz’da bazı toplu ulaşım araçları bedava olacak.
Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de! Ücretsiz olacak, bedava kullanılacak!

Türkiye’de her yıl 15 Temmuz Milli Birlik ve Dayanışma Günü vesilesiyle resmi tatil uygulaması yapılırken bu güne dair özel etkinlikler düzenlenerek anma törenleri gerçekleştiriliyor. 15 temmuz ile alakalı olarak Resmi Gazete’de bugün yeni bir karar daha yayımlandı. Yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile vatandaşlara ücretsiz toplu ulaşım imkanı sağlanıyor.

CUMHURBAŞKANI KARARI RESMİ GAZETE’DE

Bugünkü Resmi Gazete’de “Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Ürettikleri Bazı Mal ve Hizmetlerden Ücretsiz veya İndirimli Olarak Faydalanacakların Tespitine İlişkin Karar” başlığı ile Cumhurbaşkanı Kararı yayımlandı. Bu karar Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzası ile yayımlanırken vatandaşlara ücretsiz toplu ulaşım imkanı sağlanacak.

HANGİ TOPLU ULAŞIM HATLARI ÜCRETSİZ OLACAK?

Cumhurbaşkanı Kararı ile Ankara’da Başkentray, İstanbul’da Marmaray, İzmir’de İZBAN, İstanbul’da Sirkeci – Kazlıçeşme Raylı Sistem Hattı ve yine İstanbul’da Gayrettepe – İstanbul Havalimanı – Arnavutköy Metro Hattı seferlerinde vatandaşlara ücretsiz hizmet sunulacak. 15 Temmuz 2024 Pazartesi günü için geçerli olacak bu uygulamaya göre vatandaşlar bu toplu ulaşım imkanlarından yararlandıklarında herhangi bir ücret ödemesi yapmayacaklar. Bu şekilde bedava toplu ulaşım imkanı vatandaşların kullanımına sunulmuş olacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararı ile beraber 15 Temmuz Pazartesi günü vatandaşlar toplu ulaşım imkanlarının bazılarından İstanbul, Ankara ve İzmir’de ücretsiz olarak yararlanabilecekler. Diğer illerde ise toplu ulaşımın ücretsiz olup olmayacağı bilinmiyor. Buna dair kararlar belediyeler tarafından alınıp açıklanacak. Ayrıca İstanbul’da belediyelere ait olan toplu ulaşım hatlarında 15 Temmuz’da bedava ulaşım imkanı sağlanıp sağlanmayacağına dair ilerleyen günlerde açıklamalar yapılması bekleniyor.