Bayramda hava nasıl olacak? İstanbul, Ankara, İzmir, Uşak'ın bayramda hava durumu

Kurban Bayramı'nın yaklaştığı günlerde gezi planlarını hazırlamak isteyenler şimdiden hava durumu araştırmalarına başladı. Hava durumu değerlendirmeleri takip edilirken illere göre MGM tarafından yapılan değerlendirmeler gündem yer alıyor.
Bayramda hava nasıl olacak? İstanbul, Ankara, İzmir, Uşak'ın bayramda hava durumu

Hava sıcaklıklarının artması ile beraber hava durumu araştırmaları da hız kazandı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından açıklanan hava durumu verileri milyonların gündeminde yer alırken şu sıralar bayramda havaların nasıl olacağı merak edilmeye başlandı. Bayramda hava durumu verilerine ilişkin araştırmalar artarken ''Bayramda hava nasıl olacak?'' sorularına da yanıt aranmaya başladı.

Kurban Bayramı yaklaşırken tatil boyunca hava durumu verileri de 81 ilde yaşayan milyonlar tarafından merak edildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü bayramda hava durumunun nasıl olacağını açıkladı. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehir hava durumları sorgulanan konular arasında yer alırken Bayramda hava nasıl olacak? İstanbul, Ankara, İzmir, Uşak'ın bayramda hava durumu'' sorularının yanıtını derledik.

BAYRAMDA HAVA NASIL OLACAK?

16 - 19 Haziran 2024 tarihlerini kapsayan Kurban Bayramı tatili kamu kurumları için 9 gün olarak açıklandı. 16 - 23 Haziran tarihleri arasında Kurban Bayramı tatili olacak ve bu süre zarfında da hava durumu verileri takip ediliyor olacak.

bayramda-hava-nasil-olacakistanbul-ankara-izmir-usakin-bayramda-hava-durum.webp

Bayram tarihi yaklaşırken merak edilenler arasına hava durumu girdi. Bayram günlerinde hava durumu nasıl olacak öğrenmek isteyenler, bayramda hava durumunu öğrenmek üzere araştırmalarına başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü konu hakkında açıklama yaptı.

bayramda-hava-nasil-olacak-istanbul-ankara-izmir-usakin-bayramda-hava-durumu.jpeg

16 Haziran tarihi itibariyle MGM verilerine göre hava sıcaklığı, yurdun güneybatı kesimlerde mevsim normallerinin 3 ila 6 derece üzerinde, diğer yerlerde ise mevsim normallerinin 1 ila 3 derece üzerinde seyredecek. Yağışın batı kesimlerde mevsim normallerinin altında, diğer yerlerde ise mevsim normalleri civarında gerçekleşeceği öngörülüyor.

BAYRAMDA İSTANBUL'DA HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

16 Haziran Pazar Parçalı Bulutlu 19°C 29°C

ekran-goruntusu-2024-06-12-150051.png

BAYRAMDA ANKARA'DA HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

16 Haziran 2024 Pazar Az Bulutlu 15°C 30°C

ekran-goruntusu-2024-06-12-150043.png

BAYRAMDA İZMİR'DE HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

16 Haziran 2024 Pazar Sıcak 21°C 35°C

ekran-goruntusu-2024-06-12-150034.png

BAYRAMDA UŞAK'TA HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

16 Haziran 2024 Pazar Az Bulutlu 13°C 34°C

ekran-goruntusu-2024-06-12-150023.png

Hava durumu bilgileri MGM tarafından günlük olarak güncellenmeye devam edecek.