Aydın'da yeni dolandırıcılık yöntemi ağızları açık bıraktı

Aydınlı esnaf son dönemde artan dolandırıcılık olayları nedeniyle yaka silkerken yeni yöntem ağızları açık bıraktı. Aydın'da artan bu yönteme karşı dikkatli olun!
Aydın'da yeni dolandırıcılık yöntemi ağızları açık bıraktı

Aydın'da esnafın canını yakan dolandırıcılık olayları her geçen gün artmaya devam ederken dolandırıcıların kullanmış oldukları yöntemler ağızları açık bırakıyor. Sahte dekont kullanarak yapılan dolandırıcılık olaylarına bu seferde telefonla konuşma yöntemi eklendi.

Dolandırıcılar girmiş oldukları mekanda krallara layık bir sofra ile karınlarını doyururken buldukları yöntemle tek kuruş para ödemeden kaçmaya başladılar. Yeni yöntem ile dolandırıcılar karınlarını doyurduktan sonra telefonla konuşuyormuş gibi yaparak ellerini kollarını sağlayarak kaçmaya başladı!

AYDINLI ESNAFLAR AMAN DİKKAT!

Aydın'da geçtiğimiz günlerde, sahte dekont ile esnafın dolandırılması olaylarının ardından şimdi de karnını doyurup telefonla konuşuyormuş gibi mekandan çıkıp, kaçıp giden kişiler ortaya çıkmaya başladı. Durumdan mağdur olanlar, diğer esnafları uyararak “Tanımadığınız kişilere karşı dikkatli olun” çağrısı yaptı.

Geçtiğimiz günlerde Söke başta olmak üzere Aydın'ın Efeler ilçe merkezinde bir grup tarafından çeşitli iş yerlerinden alışveriş yapıp ödemeyi iş yeri sahibinin banka IBAN numarasına ileri tarihli yaptıkları havalenin dekontunu gösterip ürünleri aldıktan sonra talimatı iptal ederek esnafın dolandırılması olaylarına bir yenisi eklendi. Aydın Efeler ilçe merkezinde yeme-içme üzerine işyeri olan Gökhan Y.'nin mekanına gelen bir şahıs burada yiyip içtikten sonra telefonla konuşuyormuş gibi dışarı çıktı.

Dışarı çıktıktan sonra hesabı ödemeden kaçarak bölgeden uzaklaşan şahısın güvenlik kamerası görüntüleri ile Aydın esnafını uyaran Gökhan Y., “İnsana ve müşteriye değer verip güveniyoruz. Nefislerini köreltmek veya karınlarını doyurmak için değil adeta dolandırmak için geliyorlar. Yiyip içtikten sonra da sanki telefonla konuşuyormuş gibi dışarı çıkıp kaçıp gidiyorlar. Yeni başlayan bu dolandırıcılık yöntemine karşı esnaf arkadaşların uyanık olmasını tavsiye ediyorum” dedi.

Aydınlı esnaflar yiyip içtikten sonra hiçbir şey olmamış gibi telefonla konuşuyor numarası yapan kişilerin dükkandan hesabı ödemeden kaçtıklarını belirterek diğer esnafların bu konuda dikkatli olmalarını istedi. Dolandırılan esnaf ise bu yöntemi kullanan dolandırıcıya gelip özür dileme ve helalleşme çağrısı yaptı.