Aydın ve Muğla bölgesinin Orman Bölge Müdürü değişti!

Aydın ve Muğla illerinden sorumlu olan Muğla Orman Bölge Müdürlüğü’nde bölge müdürü değişikliği yapıldı.
Aydın ve Muğla bölgesinin Orman Bölge Müdürü değişti!

AYDIN (İHA) – Orman Genel Müdürlüğü’nden bölge müdürleri değişiklikleri yapılıyor. Bu çerçevede Muğla Orman Bölge Müdürü de değişti. Muğla Orman Bölge Müdürlüğü hem Muğla’ya hem de Aydın’a hizmet veriyor. Bu değişiklik ile beraber iki ilde de bölge müdürü değişikliği yapılmış oldu.

Muğla Orman Bölge Müdürü olarak göreve getirilen Mustafa Ülküdür, bugün itibariyle yeni görevine başladı. Yeni mesai arkadaşları tarafından karşılanan mustafa Ülküdür ilk günden yoğun bir çalışmanın içerisine girdi.

GÖREVE BAŞLADI

Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde yapılan Bölge Müdürlüğü değişikleriyle Muğla Orman Bölge Müdürü olan Mustafa Ülküdür, Muğla’daki görevine 14 Mayıs Salı günü itibarıyla başladı. Bölge Müdürü Mustafa Ülküdür, Bölge Müdür Yardımcıları Özgür Cılız, Ersen Çetin ve Adnan Güller, Şube Müdürleri ve İşletme Müdürleri tarafından karşılandı.

MUSTAFA ÜLKÜDÜR KİMDİR?

Evli ve 2çocukbabası olan Mustafa Ülküdür 1978 Mersin Anamur’da doğdu. Kafkas Üniversitesi Artvin Orman Fakültesi Orman Mühendisliği bölümünden 1999 yılında mezun oldu. Bartın Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, Orman Amenajmanı Anabilim Dalında Yüksek Lisans yaptı. 1999-2000 yıllarında askerlik görevini tamamladı. 2000-2005 yıllarında Orman Genel Müdürlüğü'ne bağlı Amenajman Heyetlerinde heyet mühendisi olarak çalıştı. 2005-2007 yıllarında Erzurum OBM Sarıkamış Orman İletme Müdürlüğünde ve 2007-2008 yıllarında da Antalya OBM Taşağıl Orman İşletme Müdürlüğünde İşletme Şefi olarak görev yaptı. 2009-2014 yıllarında Antalya OBM Plan Proje Şube Müdürlüğü ve Batı Akdeniz Ormancılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünde Mühendisi olarak görev yaptı. 2014-2019 yılları arasında Antalya Orman Bölge Müdürlüğünde Uluslararası Ormancılık Eğitim Merkezi Müdürlüğü görevini yürüttü. 2020-2021 yıllarında Konya Orman Bölge Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. 2021-2022 yıllarında Bursa Orman Bölge Müdürü olarak görev yaptı. Son olarak Antalya Orman Bölge Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yaparken 14 Mayıs 2024 itibariyle Muğla Orman Bölge Müdürü olarak göreve getirildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nda çok önemli görevler üstlenmiş olan Muğla Orman Bölge Müdürü Mustafa Ülküdür artık Muğla ve Aydın için çalışacak. Bu iki ildeki ormanlar ile alakalı çalışmaların baş sorumlusu olacak.