Aydın İncirliova'ya TOKİ konutları müjdesi!

Aydın İncirliova’da 96 dönümlük bir arazide TOKİ’nin konut yapması için girişimlere başlanacağı açıklandı.
Aydın İncirliova'ya TOKİ konutları müjdesi!

AYDIN (İHA) – Türkiye’de vatandaşlara uygun maliyetlerle konut üretip satan devlet kurumu olan TOKİ’nin Aydın’ın İncirliova ilçesinde yeni bir projeye daha başlayacağı açıklandı. İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya bir açıklama yaparak ilçeye TOKİ konutları müjdesi verdi.

Bir açıklama yapan Başkan Aytekin kaya, TOKİ konutlarının yapılabilmesi için 96 dönümlük bir arazi belirlediklerini söyledi. Yazıdere Mahallesi’nde olan bu arazide köylülerin de istemesi durumunda TOKİ konutları yapılacak.

YENİ KONUTLAR YAPILACAK!

AK Parti İncirliova İlçe Başkanlığı tarafından Kültür Park'ta gazetecilere kahvaltı verildi. Kahvaltıya katılan İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, İncirliova'yı güzel günlerin beklediğini söyledi. Başkan Kaya, ikinci TOKİ konutlarının İncirliova ilçesinde yapılacağını belirterek, "İkinci TOKİ'yi en kısa zamanda İncirliova'ya kavuşturacağız. Projesi hazır. Yazıdere Mahallesi'ne TOKİ'nin yapılmasını vatandaşlar istiyor. Yazıdere Mahallesi'nin girişinde sağ tarafta 96 dönüm bir arazi var. Eğer köylüler kabul ederse isterlerse biz de oraya TOKİ yapılması için talepte bulunacağız, inşallah kabul edilir. İncirliova gelişen bir yer. Yazıdere güzel bir yer TOKİ tam yapılacak bir alan" dedi.

Mecliste çoğunluğun CHP’de olmasına ilişkin de konuşan ve gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başkan Kaya, “Bizden iki üye fazlalar. Hiç önemli değil. Memleketin hayrına ben ne getirirsem, evet kullanırlar. Ret kullanırsalar da kendileri bilirler” dedi.

Seçim çalışmalarında destek veren herkese tekrar teşekkür eden Başkan Kaya; “Siyaset bizim için bitmiştir. Seçildiğimiz günden bugüne rozetimizi çıkardık, İncirliova’da herkesin belediye başkanıyız. 5 yılda yapamadığımız hizmetleri, Allah nasip ederse ikinci beş yılımızda devletimizin ve milletvekillerimizin desteği ile en güzel şekilde yapacağız. Şu anda hizmetlerimizi yapıyoruz. Önemli olan işlerimizi gerçekleştireceğiz. Onları gerçekleştirdikten sonra İncirliova’da çok bir şey isteyen yok. İncirliova güzel ve yaşanılabilir bir şehir” ifadelerini kullandı.

İncirliova Belediyesi olarak yapacakları yeni projeler hakkında kısa bilgiler veren Belediye Başkanı Aytekin Kaya bu konuda önemli girişimlerde bulunacaklarını söyledi. İncirliova’nın çehresini değiştirecek projelere imza atacaklarını belirten Başkan Aytekin Kaya dönem dönem kamuoyunu bilgilendireceklerini aktardı.