Ali Erbaş'ın katılımıyla Diyanet Bursları Mezuniyet Programı yapıldı!

Türkiye Diyanet Vakfı’nın burs programlarından eğitim desteği alan öğrenciler için Ankara’da mezuniyet programı düzenlenirken Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş yaptığı konuşma ile önemli mesajlar verdi.
Ali Erbaş'ın katılımıyla Diyanet Bursları Mezuniyet Programı yapıldı!

ANKARA (İHA) – Diyanet İşleri Başkanlığı’nın eğitime verdiği destek artarak devam ediyor. Türkiye Diyanet Vakfı tarafından her yıl çok sayıda öğrenciye burs imkanı sağlanıyor. Bu yıl TDV’den burs alan öğrenciler için Ankara’da geniş katılımlı mezuniyet töreni düzenlendi.

Türkiye Diyanet Vakfı’nın düzenlediği Diyanet Bursları mezuniyet Programı’nda Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş bir konuşma yaptı. Konuşmasında toplumu din konusunda aydınlatma görevlerinin olduğunu söyleyen Ali Erbaş yeni mezunlara aşırılıklardan uzak durmalarını tavsiye etti.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Türkiye Diyanet Vakfı’nın (TDV) burs programları kapsamında eğitim desteği verdiği öğrenciler için Ankara’da düzenlenen mezuniyet programına katıldı. Kuzey Ankara Kongre ve Kültür Merkezi’nde, “Mezuniyetten Mesuliyete” adıyla düzenlenen Diyanet Bursları Mezuniyet Programı’nda konuşan Erbaş, devletin Diyanet İşleri Başkanlığına toplumu din konusunda aydınlatma görevi verdiğini belirterek, bununla ilgili pek çok alanda etkinlik ve faaliyetler yürüttüğünü dile getirdi.

"Yeryüzünde iyilik egemen oluncaya kadar çalışmaya söz vermişiz"

TDV’nin 49 yıldır "İyilikte ve takvada yardımlaşınız" ayet-i kerimesinin emri doğrultusunda hareket ettiğini belirten Erbaş, şunları kaydetti:

“100’ün üzerindeki ülkeden ve ülkemizdeki 81 ilden, 922 ilçeden, 40 bin kadar köyden, beldeden gelen gençlere el uzatıyor, onların eğitimlerine destek oluyor, ne güzel bir vesiledir bu, ne güzel bir yoldur bu. Çünkü TDV inanıyor ki dünyayı iyilik değiştirecektir ve bizler hep beraber yeryüzünde iyilik egemen oluncaya kadar çalışmaya söz vermişiz. Cenab-ı Hak son nefesimize kadar bu sözümüzü tutmayı ve bu yolda mücadele etmeyi hepimize nasip eylesin. Cenab-ı Hak Gazze’deki, Filistin’deki, masumlar, bebekler, katliama, soykırıma uğrayan mazlumlar için elimizden geleni elimizle yapmayı, dilimizden geleni dilimizle yapmayı bizlere nasip eylesin inşallah. Cenab-ı Hak kalbimizle de her zaman mazlumların yanında yer almayı, zalimlerin karşısında durmayı nasip eylesin. Ecdadımız 14 asırdır hep bu şekilde hareket etmiş, onlara layık torunlar olmayı hepimize nasip eylesin."

Oldukça yoğun bir katılım ile gerçekleştirilen etkinliği çok sayıda kişi katılırken önemli görevlerde bulunan devlet adamları da programa iştirak ettiler. Mezun olan gençlere iyi dileklerin iletildiği programın oldukça yararlı olduğu dile getirildi. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın mesajları ise çok konuşuldu.