17 ilde Kıskaç-18 operasyonu! 90 şüpheli yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya 17 ilde FETÖ'ye yönelik Kıskaç-18 operasyonu düzenlendiğini duyurdu. Yapılan operasyonlarda 90 şüpheli yakalandı.
17 ilde Kıskaç-18 operasyonu! 90 şüpheli yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Türkiye genelinde yürütülen operasyonların tüm hızı ile devam ettiğini belirterek bunlar arasında yer alan Kıskaç-18 operasyonu hakkında bilgilendirmede bulundu. Bakan Yerlikaya yapmış olduğu açıklamasında son 4 gün içerisinde yapılan operasyonlarda FETÖ ile ilişkili olduğundan şüphelenilen 90 şüpheliyi yakaladıklarını duyurdu.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN 17 İLDE YENİ FETÖ OPERASYONU!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"17 ilde son 4 gün içinde FETÖ’ye yönelik düzenlenen “KISKAÇ-18” operasyonlarında 90 şüpheli yakalandı!

FETÖ’cülere göz açtırmayacağız. Aziz milletimizin huzuru, birlik ve beraberliği için güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle operasyonlarımız kararlılıkla devam edecek!

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı, KOM Başkanlığı ve TEM Daire Başkanlığı koordinesinde; İl Emniyet Müdürlükleri TEM ve KOM Şube Müdürlüklerince yapılan çalışmalar sonucu; Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Bitlis, Denizli, Edirne, Gaziantep, Giresun, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kütahya, Malatya, Şanlıurfa ve Tekirdağ’da FETÖ’ye yönelik düzenlenen “KISKAÇ-18” operasyonlarında şüphelilerin;

Örgütün sözde “Emniyet Mahrem Yapılanması, Adliye Mahrem Yapılanması ve Güncel Yapılanması” içerisinde faaliyette bulundukları,

Ankesörlü telefonlarla iletişim kurdukları ve örgüt içerisinde sorumlu şahıslarla irtibatlı oldukları,

İfade ve teşhislerde adı geçen, örgütün “Gaybubet Evi” olarak adlandırdığı Hücre Evlerinde saklandıkları ve

FETÖ soruşturmaları kapsamında haklarında kesinleşmiş hapis cezası ve aranma kaydı bulunduğu tespit edildi."

ali-yerlikaya.jpg

Düzenlenen operasyonlar sonucunda yüksek miktarda döviz ve Türk Lirası'nın yanı sıra çok sayıda dijital materyal ve örgütsel dökümanın da ele geçirildiği açıklanırken Bakan Ali Yerlikaya operasyonlarda emeği geçen tüm güvenlik personellerine teşekkürlerini sundu. Örgütün tamamen çöktertilmesi ve yeniden güçlenmesini engellemek adına operasyonların süreceği ifade edildi.