ZTE Axon M Katlanabilen Akıllı Telefon

ZTE markası ürettiği Axon M modeli ile birlikte dünya piyasasına katlanabilir akıllı telefonu sokan ilk marka olmayı başardı.
ZTE Axon M Katlanabilen Akıllı Telefon

Daha önce bu alanda Samsung’un ciddi çalışmalar yaptığı dile getirirken ZTE daha erken davrandı. Peki bu telefonun özellikleri neler diğye merak ediyorsanız birlikte inceleyelim.

Özellikleri

Kitap gibi bir görünüme sahip bu telefon 5.2 inç boyutunda iki tane ekrana sahip. 64 GB dahili hafızası bulunan bu telefonun 20 MP kameraya sahip olması da fotoğraf tutkularını heyecanlandırıyor. İşletim sistemi olarak ise Android 7.1.2 Nougat kullanıldığını da belirtmekte fayda var.

Telefonun birbirinden farklı özellikleri bulunurken bunun yanı sıra bataryasının 3180  mAH olması batarya noktasında birtakım sıkıntıların yaşanabileceğinin sinyalini vermektedir. Ancak yine de bu durum kullanıma başlandığında daha net bir şekilde ortaya çıkacaktır.

ZTE iki farklı ekran olmasını bir avantaj haline getirmiş ve kullanıcılara daha önce hiç yaşamadıkları bir deneyimi sunmuştur. Buna göre birbirinden farklı 3 adet kullanma modu bulunmaktadır. Bu modlar arasından seçim yaparak ekranları farklı şekillerde kullanabilirsiniz. Örneğin iki ekranın birbirinin devamı gibi kullanabileceğiniz gibi iki ekranı da ayrı ayrı kullanabilirsiniz. Bu kapsamda birisinde farklı bir uygulama açıkken diğerinde de başka işlemler yapabilmeniz mümkün olacaktır. Bir diğer mod ise ayna modudur. Bu özellik sayesinde katlanabilir telefon ekranlarının birisinde olan içerik diğerinde de çoğaltılabilmektedir.