YouTube resmen duyurdu! Büyük değişim yolda

YouTube tarafından yapılan açıklamaya göre artık kanal doğrulama kriterlerinin daha da zorlaştırılacağı bildirildi.
YouTube resmen duyurdu! Büyük değişim yolda

Dünya çapında yaygın olarak kullanılmakta olan YouTube’da büyük değişiklik yapılması planlanıyor. Uzun süredir yapılan planlamalara göre kanal doğrulama kriterlerinin değiştirilmesi bekleniyordu.

Şu anki durumu ile 100.000 abone sayısına ulaşmış olan kanallar direk başvuru yapabiliyordu. Ekim ayından itibaren artık yapılan değişiklik sayesinde bu kriterlere yenilerinin eklenmesi sağlanacak.

YouTube tarafından yapılan açıklamaya göre bir ay içerisinde gerçekleştirilecek olan değişimler özellikle kullanıcıları etkileyecek. Ekim ayının sonunda belirlenen kurallarda ve kriterlerde büyük değişiklik yapılacağı resmen duyuruldu. Kullanıcılar için özellikle kanal doğrulama güven sağladığı için firma onaylama kriterleri konusunda değişikliğe gitmeyi tercih etti.

YouTube Para Kazanma Kriterleri Değişiyor!

Kanal doğrulama kriterlerinde yapılacak olan değişimlerin yanı sıra aynı zamanda YouTube para kazanmak kriterleri içinde değişiklik yapılması planlanıyor. Bazı kanallarda özellikle öptü ve nefret içerikli videolara yer verilmesi nedeni ile yetkililer bu konuda belli başlı düzenlemeler ile değişiklik yapmaya karar verdi.

YouTube ilk kurulduğu zamanlarda özellikle kanal doğrulama sistemi uygulanan algoritmaya bağlı olarak gerçekleştiriliyordu. Basit bir sistem olması özellikle kullanıcılar için daha kısa süre içerisinde kanal doğrulama işlemini yapılmasını sağlıyordu.

Video paylaşımı özellikle YouTube üzerinden artmaya başladıkça şirket üzerinde oluşan yük de artmaya başladı. Yapılacak olan değişime göre artık onaylanmamış olan kullanıcılar için belirlenen arka plan rengi gri olacak. Aynı zamanda kanal isminin yanında yer alan onay kutucuğunun da kalkacağı belirtiliyor. Bu sayede kanalın onaylı olup olmadığının daha kolay anlaşılması bekleniyor.

Özellikle bazı kullanıcıların daha fazla abone satın alarak sisteme kandırma çalışması içerisinde olduklarını belirten şirket kullanıcılar için onay alınabilmesi için belirlenen kriterler arasında özel içerik üretip üretilmeyeceğine de bakılacağını belirtti. Alınan bu kararlar doğrultusunda markalar ya da ünlüler için onaylı hesap sahibi olmak daha da kolaylaşacak.

Dünya çapında yaygın olarak tercih edilmekte olan YouTube değişiklikleri sayesinde kullanıcılara zorlamaya başlarken aynı zamanda güvenli hesapların daha kolay anlaşılmasını sağlayacak.