Youtube Kanalı Açmak ve Geliştirmek

Youtube videoları ile çok sayıda kişiye ulaşarak siz de hedeflerinizi gerçekleştirebilirsiniz.  Kanal açma ve geliştirme yöntemlerine odaklanarak geniş bir kitleye ulaşabilirsiniz.
Youtube Kanalı Açmak ve Geliştirmek

Kayıt İşlemleri

Youtube kayıt işlemleri için öncelikle Google hesabınız olması gerekir. Gmail kaydı oluşturduktan sonra Youtube üzerinden kanal içeriği oluşturmaya başlayabilirsiniz. Sitenin sağ üst bölümünde yer alan oturum aç bölümünden girildiğinde kanalım kısmına gelerek burayı tasarlamaya başlayabilirsiniz. Ancak ön hazırlık sürecini tamamladıktan sonra video yüklemelerine başlanması önerilir. Bu hazırlık sürecinde rakiplerinizi analiz edebilir, yüksek izlenirliği olan bireysel videolarda nelere dikkat edilmesi gerektiğine bakabilirsiniz. Örneğin hangi konularda videoların giderek popülerleştiğini bulabilirsiniz. Aynı şekilde artık çok sayıda video olması nedeniyle bıktıran videoları da dikkate almak gerekir. Örneğin oyun ve makyaj videoları gibi…

Hedef Kitle Belirleyin Ve İçerik Oluşturun

Youtube üzerinde yüksek tık almak için öncelikle kendinize ait, telif hakkı sorunu olmayan, başkalarının videolarının düzenlemesi olmayan şekilde içerik oluşturmanız gerekir. Bu da doğrudan sizi çeken bir kamera kaydı ile gerçekleşir. Bu noktada içeriğin özelliklerinin hedef kitleye yönelik ve devam eden şekilde olması gerekir. Ayrıca yayınlanan video sayısının da izleyenlere söylenen şekilde olması memnuniyet açısından önemlidir. Abone sayınız ilk dönemlerde çok olmayabilir ancak düzenli ve kaliteli videolar yayınladıkça abone sayınızda da artacaktır. Ayrıca açıklamalar bölümü ile sayfa düzenlemesi konusunda da hassas davranmanız önerilir.