Windows 10S Kullanıcıları iTunes İçin Biraz Daha Beklemek Zorunda

Apple yetkililerinin yaptığı son açıklamaya göre Windows mağazalarında iTunes'in sunulabilmesi ve özellikle Windows 10S kullanıcılarının bu yönde beklentilerinin karşılanabilmesi için biraz daha zaman gerekiyor
Windows 10S Kullanıcıları iTunes İçin Biraz Daha Beklemek Zorunda

Teknoloji dünyasında, markalar her ne kadar kendi içlerinde bir rekabete dahil olsalar da bazen iş birliği yapmak zorunda kalabiliyorlar. Özellikle bilgisayar ve telefon kullanıcılarının bu yönde talep ve şikayetleri, anlaşmalar ya da iş birlikleri konusunda belirleyici oluyor. Bunun nedeni de kullanıcıların memnuniyetini sağlamaktır. Her bir markanın bireyselleştirme çabası nedeniyle teknoloji severler bazı konularda sıkıntılar yaşayabiliyor. Bunun son örneği ise Windows 10S kullanıcılarının yaşadığı sorundur. Windows 10S kullanıcıları özellikle iTunes uyumu olmadığı ve Windows mağazalarında iTunes olmadığı için program veya içerik yüklemelerinde sıkıntılar yaşıyor. Yoğun talep ve şikayetler üzerine Microsoft ve Apple firmaları bu yöndeki sorunun ortadan kaldırılması için görüşmeler başlatmıştı.

Microsoft Yetkilileri 2017 Sonunda Sorunun Çözüleceğini Belirtmişti

2017 yılının ilk aylarında yapılan görüşmeler neticesinde Microsoft yetkilisi, sorunun en geç yıl sonunda çözüleceğini katıldığı bir teknoloji konferansında dile getirmişti. Çünkü yapılan görüşmelerin olumlu sürmesi ve alt yapının uyumlu olması nedeniyle Windows mağazalarında iTunes programının bulunabilmesinin kısa bir zaman içerisinde mümkün olduğu belirtilmişti. Bunun üzerine , özellikle Windows 10S kullanıcıları yıl sonunda istediklerini alacaklarına dair bir beklenti içine girmişlerdi. Ancak Apple tarafından gelen son açıklama Windows 10S kullanıcılarını hayal kırıklığına uğrattı.

Apple Yetkilisi:  İTunes’in Windows Mağazalarında Bulunabilmesi İçin Zamana İhtiyacımız Var

Beklentilerle geçen uzun bir süre sonrasında yapılan açıklama, 2017 sonundan Windows mağazalarına iTunes’in dahil edilmesinin mümkün olmadığını gösterir. Apple yetkilisi, bunun için çalışmaların sürdüğü ancak biraz zamana ihtiyaç duyduklarını vurguladı. Bu açıklama, Windows 10S kullanıcılarını büyük bir hayal kırıklığına uğrattı. Bu açıklamalardan da anlaşılacağı gibi, Windows 10S kullanıcılarının hayali 2018’e ertelendi. Yetkilinin, açıklamasında kesin bir süre vermekten kaçınması ise bu sorunun en erken 2018 yılının ortalarında mümkün olabileceğini gösteriyor. Zaman konusunda kesin bir şey olmazsa da bu sorunun çözülmesi için çalışmaların devam ediyor olması, en azından olumlu bir göstergedir. Bu nedenle, Windows 10S iTunes için biraz daha beklemek gerekecektir.