Whatsapp Sohbet Asistanı Geliyor

Mesajlaşma uygulaması alanında bir dünya devi olan Facebook bünyesindeki Whatsapp her geçen gün kendisini daha da geliştirmeye devam ediyor.
Whatsapp Sohbet Asistanı Geliyor

Bu kapsamda yakın bir gelecekte Whatsapp sohbet asistanının geleceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Asistan Ne Yapacak?

Bu asistan ile birçok işi kolaylıkla yapabilmeniz mümkün olacak. Bunlar arasında mesaj okuma, mesaj gönderme gibi hususlar da yer alacak. Bu sayede sizler komutu verecek ve arkanıza yaslanacaksınız. Her şey sizin için asistanınız tarafından yapılacak.

Henüz deneme aşamasında olan bu uygulama başarılı bir şekilde tamamlanır tamamlanmaz herkesin kullanımına sunulacak.

Asistanın yapabileceği işler arasında hatırlatmada bulunmak da olacak. Bu sayede bir kişiye mesaj göndermeyi unutmayacak ya da gelen mesajı görmeme gibi bir durumunuz da kalmayacak. Henüz bu konu ile ilgili ayrıntılı bir açıklama yapılmamış olsa da yakın zaman içerisinde ayrıntıların netleşeceğini tahmin edebiliriz.

Diğer Özellikler

Whatsapp her geçen gün yeni özellikler eklemeye devam ediyor ancak biz tüm özelliklerini dahi etkin bir şekilde kullanamıyoruz. Öyle ki bilmediğimiz birçok özellik bulunmaktadır.

Bunlar arasında mobil veri açık iken medya paylaşımlarının indirilmemesini en başta sayabiliriz. Kimi zaman çok büyük boyutlara sahip medyalar Whatsapp üzerinden paylaşılmakta ve bu özellik aktif değilse otomatik indirme işlemi gerçekleştirilmektedir. Bu da internet paketinin aşılmasına neden olmaktadır.

Bir diğer özellik ise en son gelen özelliklerden birisi olan konum paylaşmadır.

Her ne kadar konum paylaşma eskiden beri var ise de yeni özellik sayesinde artık kişinin paylaştığı konumu anlık olarak takip etmek mümkün olmaktadır.

Öyle ki bulunduğunuz yere birisinin gelmesini istiyor ama sizler de hareket halinde iseniz bu konumu paylaşarak o kişinin sizi bulabilmesini sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra karşılıklı olarak konum paylaşımında bulunarak her iki tarafın da aynı anda harita üzerinde görüntülenebilmesi mümkün olacaktır.

Bir diğer özellik ise paylaşılmak istenen emoji ya da GİF'in arama yöntemi ile bulunabiliyor olmasıdır. Böylelikle emoji arama derdine düşmeyecek kolay bir şekilde bulabileceksiniz. Tüm özellikleri aktif bir şekilde kullanarak sizler de Whatsapp'ı eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.