Twitter’dan Video Nasıl İndirilir

İndirme işlemi farklı nedenlerle tercih edilen bir durumdur. Twitter video indirme işlemi da bazı uygulamalar takip edilerek gerçekleştirilebilir.

TEKNOLOJİ 27.08.2019, 09:00 06.09.2019, 11:40

Twitter’dan Video Nasıl İndirilir

İndirme işlemi farklı nedenlerle tercih edilen bir durumdur. Twitter video indirme işlemi da bazı uygulamalar takip edilerek gerçekleştirilebilir.

TEKNOLOJİ 27.08.2019, 09:00 06.09.2019, 11:40
Twitter’dan Video Nasıl İndirilir
Hangi Videolar İndirilir?
Beğendiğiniz videoları bilgisayarınızda dilediğiniz zaman yeniden görmek için indirme işlemi yapabilirsiniz. Sosyal medya platformu olan Twitter üzerindeki beğendiğini videolar için de aynı durum yapılabilir.

 

Twitter’dan Video Nasıl İndirilir?
Twitter’dan video nasıl indirilir sorusuna gelince öncelikle hangi tweet indirilecekse bunun üzerine gelinir ve bağlantı adresi kopyala butonuna basılarak hazırlanır. Daha sonra ise açık hesabınızdayken tweet sağ üst kısmındaki ok işaretine tıklama yapılır. Bu aşamadan sonra tweet bağlantı adresi kopyalama işlemi gerçekleşir. Bu hazırlık aşaması olarak düşünülmelidir. Sonra indirme için başka bir adrese gitmek gerekir.
“Twitter Video Downloader” adresi üzerine geldiğiniz zaman az önce kopyaladığınız adresi ortadaki bölüme yapıştırmanız gerekir. Sonra ise hemen sağ kısımdaki “Download” bölümüne gelinir. Bu şekilde indirme işlemi tamamlanmış olur. Bu işlemi yaparken iki tane sayfa açılabilir. Karşınıza çıkan ikinci sayfada da indirme işlemine basılmalıdır.

 

Play Store İle İndirme İşlemi
Video indirmek için yapılacak diğer bir uygulama türü ise Google Play Store üzerinden indirme işlemidir. Akıllı telefon üzerinde uygulama bularak ve indirerek Twitter video indirme işlemi yapılabilir. Girilen mağaza bölümünde de Twitter Video Downloader araması yapılmalıdır. Cihazınızda bu uygulama olursa, indirme işlemi de kolay biçimde gerçekleşecektir. Sosyal medyada kopyalanan URL uygulama içine girilerek yapıştırılıp gerçekleştirilebilir. Sadece video değil aynı zamanda gif indirme işlemleri de buradan yapılabilir. Twitter üzerinde kısa hareketli görselleri bu uygulama ve site üzerinden yapıştır indir diyerek yapabilirsiniz.

 

Twitter Video İndirmenin Diğer Yöntemleri
Twitter video indirme yöntemleri arasında tarayıcı eklentileri de vardır. Popüler arama motorlarından Mozilla Firefox ile başarılı biçimde çalışan bir eklenti size kolaylık sağlayacaktır. Hangi video indirilecekse, basit bir şekilde indirebilirsiniz. Eskiden bu eklenti Google Chrome arama motoru üzerinde de çalışmaktaydı fakat sonra kaldırıldığı için indirme yapılmamaktadır. Bu nedenle tahmin edilebileceği gibi Twitter video indirme işlemini Firefox üzerinden yapmak için önce bu arama motorunun bilgisayar, tablet, masa üstünüzde olması gerekir. Eklenti ancak bu şekilde aktif olmaktadır.

Yorumlar (1)
ilginç 2 yıl önce
bu ilginç