Twitter Hesapları Nasıl Engellenir?

Son dönemde en çok tercih edilen sosyal medya platformları arasında Twitter kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır.

TEKNOLOJİ 08.09.2019, 13:37

Twitter Hesapları Nasıl Engellenir?

Son dönemde en çok tercih edilen sosyal medya platformları arasında Twitter kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır.

TEKNOLOJİ 08.09.2019, 13:37
Twitter Hesapları Nasıl Engellenir?

Kullanıcılar için özellikle merak edilen konular arasında Twitter hesapları nasıl engellenir? Sorusu yer almaktadır. Twitter üzerinden kullanıcıların sizi rahatsız etmesi durumunda özellikle engelleme seçeneğini kullanarak kullanıcıların sizi rahatsız etmesini önleyebilirsiniz. Gerekli olması durumunda engellenen kişiler için engeli kaldırılarak yeniden görünür hale gelmesi sağlanabilir. Engelleme ya da engeli kaldırma konusunda merak edilen birbirinden farklı sorular bulunmaktadır.

Sosyal medya platformları günümüzde hemen hemen herkes tarafından tercih edilmektedir. Uygulama konusunda özellikleri bakımından yapılacak olan işlemlere göre tercih yapılabilir. Kullanıcılar için geliştirilen özellikler uygulamalarda yaşanabilecek her türlü soruna karşı önlem alınmasını sağlamaktadır. Bunlardan biri de Twitter hesabı üzerinden engelleme seçeneğidir.

Twitter hesabınız üzerinden engellemiş olduğunuz kullanıcılar hesabınıza göremez. Bu sayede hesabınız yokmuş gibi varsayılmaktadır. Engelleme işlemi yapmak isteyenler Twitter hesap engelleme işlemini aşamalı şekilde gerçekleştirebilirler.

  • İlk olarak hesabınıza giriş yapmanız gerekir.
  • Daha sonrasında engellemek istediğiniz kişiyi bularak hesabın üzerinden ayarlar seçeneğini tıklamanız gerekir.
  • Ardından açılan menü üzerinde adlı kişiyi engelle butonuna basmanız yeterli olmaktadır. Bu işlemin ardından engellemek istediğiniz kişinin sizi takip etmesi ya da mesaj göndermesi seçenekleri üzerinden engelle işlemini tamamlayabilirsiniz.

Twitter Engeli Nasıl Kaldırılır?

Farklı nedenlerden dolayı engellemiş olduğunuz hesaplar için Twitter engeli kaldırma işlemi ile engeli kaldırabilirsiniz. Bu sayede engellemiş olduğunuz kişinin size yeniden takip etmesini sağlayabilirsiniz. Engelleme işlemini tamamladıktan sonra yeniden engeli kaldırmak isteyenler hesap üzerinden gerekli işlemi sorunsuz şekilde yapabilirler. Hesabınızı istediğiniz kişilerden korumak için engelleme seçeneğini kullanabilirsiniz.

İlk olarak engellemiş olduğunuz kişinin profilini bularak ayarlar seçeneği üzerinden işlemi devam ettirmeniz gerekir. Ayarlar içerisinde bulunan ‘kişinin engelini kaldır’ butonuna basmanız yeterli olmaktadır. Bu sayede engellemiş olduğunuz kişinin yeniden sizi görmesini ve takip etmesini sağlayabilirsiniz. Engelleme işlemini yapılmasının ardından engellemiş olduğunuz kişi sizin paylaşmış olduğunuz içerikleri görüntüle yemez. Aynı zamanda size mesaj gönderemez. Bu nedenle yeniden görünür olmak istediğinizde engellemeyi kaldırabilirsiniz.

Yorumlar (0)