Tesla’yı Portakalla Kandırdılar

Tesla marka otomobili olan bir sürücü, pilot sistemini bir portakalla kandırdı. Her iki dakikada bir direksiyonu tutmak yerine direksiyona bir portakal sıkıştıran adam, ilginç görüntülere imza attı.
Tesla’yı Portakalla Kandırdılar

Elektrikli otomobillere entegre edilen otopilot teknolojisi ile sürücülerin iki dakikada bir direksiyona dokunmaları durumunda araç otomatik olarak sürülüyor. Ama hiç dokunulmadığı durumlarda araç uyarı veriyor. Bunu ortadan kaldıran deneyi gerçekleştiren sürücü Tesla S P85D otomobilini bu önemli amaca hizmet için kullandı.

Can Sıkıntısından Çözüm Bulmuş

Sürücü canı sıkıldığı için bu konuyla ilgili çözüm bulmuş ve basınç sensörlerinden yardım alan sistemi kullanma konusunda rahat hareket etmek istediği için direksiyon yerine kullanılan bu portakal iki dakikada bir direksiyona dokunma derdini ortadan kaldırdı.

Ancak güvenlik konusunda kimseye tavsiye edilmeyen bu durum, araç sürücülerinin auto pilot ile daha konforlu araç kullanmalarını sağlıyor.

Tesla Markası

Teslam marka otomobiller elektrikle çalıştığı için çok dikkat çekiyor. Özellikle şarj istasyonlarının kurulması ve aracın Ferrari gibi dev markalara rekabet içinde olması birçok kişinin dikkatini çekti. Ancak yüksek fiyatı nedeniyle sadece üst gelir grubundaki kişilerin satın alabildiği otomobil, birçok otomobil markasına örnek oldu ve bilindik markalar seri şekilde elektrikli modellerini üretmek için harekete geçti.

Her ne kadar portakalla kandırılan Tesla olayı eğlenceli görünse de, aracın güvenlik ve tasarruf konusundaki başarıları memnun edici olmasını engellemedi.