Televizyon Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yeni bir televizyon satın alırken dikkat edilmesi gereken detaylar sonra sorun yaşamamanız adına önemlidir. Öncelikle ne istediğinizi bilerek ürün incelemesi yapmanız memnuniyet açısından kritik noktadır.
Televizyon Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Birçok kişi elektronik cihaz alırken ne istediğini bilmediği için sonradan cihazı aldığına pişman oluyor. Bunu önlemek adına kendiniz tam hazırlık yapmasanız da teknik bilgisi olanlardan yardım alabilirsiniz.

Görüntü Kalitesi

Televizyon alırken görüntü kalitesi en önemli özelliklerden biridir. Her ne kadar fiyatla orantılı olarak artan bir görüntü özelliğinden bahsedilse de ekonomik ve iyi kalitede görüntüye sahip TV de bulmak mümkün. Eğer en iyi görüntü kalitesini istiyorsanız TV’de OLED teknoloji aramanız gerekiyor. Ancak 4K özellikli LED TV de fazlasıyla beklentilerinize karşılık verecektir. 4K teknolojisi her ayrıntıyı net şekilde görmenizi sağlar. HD TV’lerle karşılaştırıldığında çok daha yüksek çözünürlüğe sahiptir. Ayrıca HDR özelliğini de mutlaka dikkate almanız önerilir. Bu özellik, ekranın arka kısmında kalan tüm görüntüleri aydınlık şekilde size sunar. Ayrıca renkler de oldukça gerçekçi yansıtılır.

Ekran Büyüklüğü

TV ekran büyüklüğü seçerken oda büyüklüğü ve kendi beklentilerinizi dikkate alabilirsiniz. İş yerindeki ya da odanızdaki ekranların büyüklüğü farklı olacaktır.  Fiyat açısından da ekran ve TV fiyatı arasında doğru orantı bulunuyor.

Akıllı TV ve 3D

Televizyonlarda 3D ve akıllı TV özelliği artık popülerliğini yitiren kavramlar. Neredeyse her televizyonda bunlara rastlamak mümkün…