Suyla Çalışan Otomobil Devrimi

Çağımızın en önemli sorunlarının başında dünya kaynaklarını verimsiz kullanılması gelmektedir. Petrol, temiz su kaynakları, doğal gaz tüm bu kaynaklar eğer önlem alınmazsa bir bir yok olacaktır.
Suyla Çalışan Otomobil Devrimi

Çünkü günümüz artık tamamen tüketim toplumu haline gelmiş durumdadır. Özellikle petrol 50 yıllık bir süreçte eğer yeni kaynaklar bulunmazsa atmaman biteceği yönünde araştırmalar yapılmıştır.

Tüm bu olumsuz haberlerin yanında olumlu ve umut dolu haberler de gelmektedir. Benzinle çalıştırılan araçlara alternatif olarak üretilen elektrikli otomobillerden sonra uzmanların son buluşu oldukça heyecan yaratmıştır. Buna göre artık yollarda su ile çalışan otomobilleri görmek mümkün olacak hem de temiz su ile değil bu arabalar atık su kullanarak çalışacaklardır.

Biyoyakıt Devri

Doğal kaynakların bilinçsiz ve hızlı tüketimi insanları kara kara düşündürürken yapılan alternatif çalışmalar oldukça olum gitmektedir. Tüm dünyada dizel otomobil kullanımı hızla düşüp, birçok ülkede yasaklara maruz kalırken; otomotiv devleri farklı yakıt türlerine yöneldi. Sektörün en önemli otomobil üreticileri elektrikli otomobillere yoğunlaşırken; İspanyol Seat, yeni bir yakıt türü ile çalışan aracın üretimini gerçekleştirdi.

Firmanın ürettiği Aqualia isimli model, atık su kullanarak çalışmaktadır. Araç, atık sudaki biyoyakıt ayrıştırılarak elde edilen yakıt ile çalışma prensibi göstermektedir. Sudan üretilen biyoyakıt benzine göre yüzde 80 daha az karbondioksit salanımı da sunuyor. Bu, temiz enerjiye en yakın yakıt üretimi anlamına gelmektedir.