Stalk Nedir?

Sosyal medya yeni giriş yapacak olanlar için merak edilen konular arasında yer alan stalk ne demek? Diye düşünenler için detaylı şekilde yapılan açıklamalar açıklayıcı içeriklere ulaşılmasını sağlamaktadır.

TEKNOLOJİ 21.09.2019, 11:23 23.09.2019, 20:05

Stalk Nedir?

Sosyal medya yeni giriş yapacak olanlar için merak edilen konular arasında yer alan stalk ne demek? Diye düşünenler için detaylı şekilde yapılan açıklamalar açıklayıcı içeriklere ulaşılmasını sağlamaktadır.

TEKNOLOJİ 21.09.2019, 11:23 23.09.2019, 20:05
Stalk Nedir?

İngilizce olarak stalk nedir ve ne anlama gelir? Diye düşünenler için gizlice takip etmek, sessizce yaklaşmak ya da sinsice takip etmek anlamlarını içermektedir. Bu durumda özellikle bir işi gizlice yapmak olarak düşünülebilir. Aynı zamanda kullanıldığı platformlara göre farklı anlamlar içerebilir.

İnstagram kullanımında bu kavrama denk gelmeniz durumunda yorumu farklı olabileceği gibi WhatsApp’ta farklı nitelendirilebilir. Özellikle karşınızdaki insanlara yapmış olduğunuz işi fark ettirmemek anlamı içermektedir.

Stalklamak Ne Anlama Gelir?

Günümüzde sosyal medyada sıklıkla kullanılmakta olan stalklamak ne anlama gelir? Özellikle yeni kullanmaya başlayanlar için merak edilen konulardan biridir. Kelimenin doğru şekilde kullanılabilmesi için öncelikle anlamının anlaşılması gerekir. İnstagram üzerinden ifadenin kullanılması durumunda sahte bir hesap açılması anlamına gelmektedir. Özellikle diğer kullanıcıların hesaplarını kontrol etmek için kendi hesabınıza kullanmadan açmış olduğunuz sahte hesabı kullanmanızı ifade etmektedir.

Aynı şekilde Facebook ya da Twitter gibi farklı sosyal medya platformları üzerinde de aynı şekilde kullanılmaktadır. WhatsApp’ta kullanımı özellikle diğer kullanıcıların ne zaman giriş yaptığını veya ne kadar çevrimiçi kaldığını öğrenmek için sohbet sayfasında kalınmasını ifade etmektedir. Yani o kişiye gizlice takip etme anlamına gelmektedir.

Stalk Nasıl Yapılır?

Sosyal medya kullanımında özellikle kişilerin bu tarz durumlar içerisine girmeleri halinde kendilerinden utanmaları ya da alay konusu olmaları söz konusu olabilir. Bazı kişilerde bu durum hastalık haline gelmektedir. Sürekli olarak belirlemiş oldukları kişileri takip ederek hakkında bilgi toplamak için gizli hesapları kullanabilirler.

Sosyal medya yeni girmiş olanlar için stalk nasıl yapılır? Merak edilen konulardan biridir. Öncelikle belirlemiş olduğunuz kişi için hedeflerinizi oluşturmanız gerekir. Daha sonrasında kişinin mail adresini, adını veya telefon bilgilerini yazarak yapacağınız aramalar sonucunda bilgi toplayabilirsiniz. Yapılan işlemler özellikle gizli şekilde yapılmaktadır. Bu nedenle anlaşılması oldukça zordur. Gizli şekilde yapılan kontroller sırasında kişinin hata yapması ya da açık bir şekilde bunu belirtmesi durumunda anlaşılabilir.

Yorumlar (0)