Samsung S9'un Mobil Dünya Kongresi'nde Tanıtılması Bekleniyor

Güney Kore medyasında çıkan haberlere göre Samsung, Galaxy S9 ve S9+ modellerini 28 Şubat 2018’de düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi'nde tanıtacak ve kısa zamanda piyasaya sunacak
Samsung S9'un Mobil Dünya Kongresi'nde Tanıtılması Bekleniyor

Akıllı telefon dünyasının en büyük markalarından Samsung’un en çok beklenen ve çok konuşulan modeli Samsung Galaxy S9 modeli hakkında haberler tükenmekle bitmiyor. Söylentiler ve haberler her geçen gün modelin piyasaya çıkacağı günün yakın olduğu gösteriyor. Ancak halen ortada net bir tarih yok. Hem tanıtım hem de piyasaya sunulması bakımından kesin bir açıklama ya da ister yok. Bizle de bu konuda sizlere en yeni açıklamaları ve haberleri ancak sunmakla yetiniyoruz. Fakat Kore medyası tarafından sunulan bir haber mantıklı ve gerçek olması ihtimali yüksek bir haberdir. Buna göre Samsung, Şubat 2018’de yapılacak olan Mobil Dünya Kongre'sinde Galaxy S9 ve S9+ modellerini tanıtacak.

Samsung, Modellerinin Çoğunu Bu Kongrede Tanıttı

Son Galaxy S8 ve S8+ modelleri ile gelenek bozulsa da Samsung ondan öncesinde S modellerini bu kongrede tanıttı. Bu nedenle 27 Şubat’ta yapılacak kongrede Galaxy S9 ve S9+ modellerinin tanıtılması sürpriz olmayacaktır. Tanıtım tarihi tam olarak  belli olmayan bu modellerin aynı zamanda piyasaya sunulma tarihi de belli değil. Ancak Mart ayında piyasaya sunulması bekleniyor.

Başka Bir Habere Göre Galaxy S9 ve S9+ Modelleri Ağustos Ayında Piyasaya Sunulacak

Yabancı bir teknoloji sitesinde yapılan bir diğer habere göre ise bu modeller ancak Ağustos ayında piyasaya sunulabilecek. Çünkü Samsung, Eylül aylarını geleneksel tanıtım ve piyasaya sunma ayları olarak belirleyen Apple firmasına bu sayede üstünlük sağlamış olacak. Aynı zamanda firma Galaxy 8 ve türevi modellerin satışından memnun olduğu için de Ağustos ayının tercih edilebileceği haber sitesinde dile getirildi.  Ancak tanıtımın Şubat ayında piyasaya sunulmasının Ağustos ayında olacak olması haberi pek kabul edilebilir yapmıyor. Samsung bu tür bir tarih ayarlaması yapmayacaktır. Bu yüzden 27 Şubat Kongresini sabırsızlıkla beklemelisiniz. Eğer Şubat’ta tanıtım yapılırsa Mart ayında Galaxy S9 modellerine ulaşabileceğiz.