Samsung DeX İncelemesi

Akılı telefonlar artık o kadar donanımlı ki bilgisayarların yerine göz dikmiş durumda. işte bu durumu daha da ilginç hale getirmek için Samsung yepyeni bir ürünle piyasaya çıktı.
Samsung DeX İncelemesi

Samsung S8 ve S8 plus modellerde gördüğümüz Dex ile telefonunuzu bilgisayar dönüştürmek mümkün. DeX sayesinde telefonunuzu bilgisayar ekranına yansıtmak mümkün.

Tasarım

DeX donut büyüklüğünde ve siyah renge sahip. Bu aksesuarın içine telefonunuzu koyarak bilgisayar yansıtmanız mümkün. Yuva kızaklı sistem sayesinde korunuyor. Kızağı kaydırarak içine telefonunuzu koyabilirsiniz. Usb, Ethernet ve HDMI gibi girişler de cihazda mevcut. bağlantı kablosu cihazla beraber gönderilmiyor.

Kurulum

DeX ile telefonunuzu yansıtmak için ihtiyacınız olan monitör, klavye ve fare. yani akıllı telefon bilgisayarın kasası yerine kullanılıyor. Yani kasanızda sorun varsa kasa yerine telefonunuzu kullanmanız mümkün. Gerekli bağlantıları sağladıktan sonra DeX ile kurulum oldukça kolay. Monitörü açtıktan sonra telefon ekranınızı monitörde göreceksiniz.  Telefonunuz ise kararacaktır. Bu yüzden endişelenmeyin.

Donanım

DeX kullanıyorsanız Windows ve macOS karışımı diyebileceğimiz bir ara yüz göreceksiniz. Telefonun ekranın sol alt kısmında navigasyon kontrolleri ekranı mevcut. uygulama menüsü ikonu sayesinde yönlendirmeler yapmanız mümkün. Bu ikona tıklamanız halinde uygulama kısa yollarını göreceksiniz. Bu sayfanın en üstünde ise bit tanıtım yer alıyor. Buradan DeX destekli uygulamalrı görebilirsiniz. Galaxy Apps sayfasından DeX ile uyumlu uygulamaları görebilir ve kullanabilirsiniz.