Porsche 718 Boxster GTS Tanıtıma Hazır

Porsche Boxter GTS, meraklıları ile Aralık ayında gerçekleşecek olan Los Angeles Otomobil Fuarı 2017’de buluşacak. Fuarın yıldızlarından olması beklenen aracın performansı ve yol tutuşuyla göz doldurması bekleniyor. Beklenen bu yeni modelde neler sunulmuş gelin beraber bakalım.
Porsche 718 Boxster GTS Tanıtıma Hazır

Yeni Özellikler

Araçta en dikkat çeken özellikle hem performansın hem de yol tutuşun üstün şekilde beraber sunuluyor olması. Güncellenen motor sayesinde araca 15 beygir daha kazandırılmış durumda. Bunun içinse turbo şarjlı 2.5 litre motordaki hava girişi yeniden tasarlandı. Bu yeni modelde aracın 365 beygire ulaşması bekleniyor.

Porsche’nin yeni gözdesinde 6 geçişli manuel vites ve opsiyonel olarak ise çift kavramalı otomatik vites bulunuyor. Otomatik vites direksiyonun arkasında konumlandırılmış halde bulunuyor. Otomobilde yalnızca arkadan çekiş özelliği bulunuyor.

Otomobilin 100 km hıza ulaşması 4.1 saniye sürüyor. Maksimum ise 290 km hızla gitmek mümkün. Araçta bulunan Porsche Yol Hassasiyeti Uygulaması (PTPA) sürüş verilerini kaydederek, akıllı telefonunuz ile analiz edilmesini sağlıyor.

Porsche Boxter GTS iç donanımı kadar dışına da özen gösterilmiş durumda. Farların filmle kaplı olması, kullanılan siyah amblemler, tine siyah tercih edilen egzoz çıkışı, alaşımlı tasarlanan jantlar aracı oldukça şık gösteriyor. Spor koltuklarla, Alcantara döşemeli iç mekan sayesinde aracın dışındaki şıklık içinde de devam ediyor. Bu aracın bu yılsonu ya da gelecek yıl başında showroomlarda yerini alması bekleniyor.