Philips Kavisli (Curved) Monitör 349X7FJEW

Son zamanlarda kavisli ekranlar her yerde karşımıza çıkıyor. TV gibi ürünlerde görmeye alıştığımız kıvrımlı ekranlar şimdi de monitörlere uzanmış durumda. Philips de kıvrımlı bir ekran çıkarmış durumda. Bakalım bu monitör kullanıcılara neler sunuyor. Hadi beraber inceleyelim.
Philips Kavisli (Curved) Monitör 349X7FJEW

Ekran Özellikleri

Ev ya da ofislerde kullanılabilecek olan bu monitör, geniş bir görüntü isteyenler için oldukça avantajlı. Sinema keyfi yaşamak için de oldukça ideal bir ürün. Üstelik 4K desteği de üründe mevcut. yani pek çok televizyona taş çıkaran cinsten bir üründen bahsediyoruz. Kıvrımlı hatlara sahip olan ekranlarda seyir keyfi daha etkileyicidir. Çünkü görüntü izleyeni sarmalamaktadır.

Ekran boyutu tam 34 inç ve 21:9 geniş görüntü sunuyor. Ekran özelliklerinden anlaşıldığı gibi oldukça büyük, net ve gösterişli bir ürün olduğunu söyleyebiliriz.

Monitör oyuncu monitörü olarak tasarlanmamış. Bu yüzden G-Sync özelliği yok. Ancak FressSync özelliği mevcut. böylece tarama hızı 100 Hz’ye kadar çıkabiliyor. Bu yüzden oyun oynamak isteyenler için de fena sayılmaz.

Tasarım

Philips 349X7FJEW geniş ekranı ve kavisli hattı sayesinde oldukça şık bir ürün. Masa üzerinde geniş yer kaplamasına rağmen, o kadar ince ki hiç rahatsız etmiyor. Parlak piyano rengi monitör, gümüş metalik ayağa sahip.

Monitörde 2 HDMI ve Display bağlantısı yer alıyor. 4 adet de USB bağlantısı mevcut. ayrıç iki adet de hoparlör bağlantısı mevcut. bu bağlantıların hiç biri gözü rahatsız etmiyor.

Özellikler

Philips kavisli monitör W-LED aydınlatma ile VA LCD panelden oluşuyor. Çözünürlük ise 3440x1440 olarak düşünülmüş. 300 kandela parlaklık ve 4 MS tepki süresine sahip. Monitör tam 178 derecelik bir görüş açısı sunuyor. Kavisli ekrana için oldukça iyi bir açı.

1800R kavis sunulan ekranda renk kalibrasyonları da oldukça çeşitli. Kullanıcıya düşük mavi modu da sunulmuş durumda.

Monitörü genel olarak değerlendirmek gerekirse sorunsuz bir şekilde iyi bir performans sunuyor. Renkler oldukça canlı ve görüntü kalitesi yeterince yüksek. Çoklu bağlantı sayesinde de çok amaçlı kullanımı mümkün. Ev ve ofisler için oldukça başarılı bir ürün.