Müzikseverler İçin Philips BASS+ SHB3175 İncelemesi

Philips BASS+ SHB3175 müzikseverler için oldukça kullanışlı bir ürün. Bas severler için performansı ayarlanabilen bir ürün olan bu kulaklık ile müzik dinlemek çok daha eğlenceli bir hal alıyor.
Müzikseverler İçin Philips BASS+ SHB3175 İncelemesi

Kablolu ve kablosuz olarak kullanılabiliyor olması sebebiyle oldukça kullanışlı bir kulaklık. Ancak pek konforlu olduğunu söylemek mümkün değil. Kulak köprüsü nedeniyle biz pe rahat olduğunu düşünmüyoruz.

Müzik Dinlerken Yüksek Bas

Bluetooth kulaklık seti olan Philips BASS+ SHB3175 ile telefon ya da diğer cihazlar arasında kablosuz bağlantı kurmak mümkün. Bluetooth 4.1 ile sağlanan bağlantı sorunsuz çalışıyor. Kulaklık aynı zamanda kablolu da çalışabiliyor. Böylece pil bitince ya da bluetooth bağlantısı olmayan cihazlarla da kullanılabiliyor.

Kulaklıkta NFC desteği ise sunulmamış. Eşleştirme yalnızca Bluetooth ile yapılıyor. Bağlantı, ses kaynağından on metre kadar uzağa kadar başarılı performans sunuyor. Pil ömrü de oldukça uzun süre gidiyor ve çalışma süresi oldukça uzun. Maksimum çalma süresinin 13 saat olduğunu söyleyebiliriz.

Yine telefon görüşmelerinizi yanıtlamak için de bu cihazı kullanabiliyorsunuz. Bu görüşmeler için de 13 saate kadar hizmet sunuyor. Bekleme halinde ise 166 saat boyunca pil dayanıyor.

Ses kalitesi olarak da oldukça tatmin edici olan kulaklık, özellikle bas seslerde dinleyiciyi etkiliyor.

Tasarım

Katlanabilir bir yapıya sahip olan kulaklığı, kullanmadığınızda katlamanız ve çantanızda saklamanız mümkün. Sol kulak üstünde kulaklık girişi yer alıyor ve sağ kulak üstünde ise şarj yeri bulunuyor. Bluetooth tuşları da yine sağ kulak üzerinde bulunuyor. Kulaklığın tasarımı aslında oldukça şık ve havalı duruyor.

Kulaklığın tasarımındaki başarı, rahatlığında yakalanmamış. Kulaklığın tamamı plastik malzemeden oluşuyor. Kulak üniteleri için yumuşak yastıklar düşünülmüş ancak sert plastik köprü maalesef düşünülmemiş. Çünkü bu sert plastik köprü ve ayarlamayı sağlayan çıkıntılar başınıza sert şekilde değerek rahatsız ediyor. konfor olarak kulaklığın daha da iyileştirilmesi gerekiyor.

Philips bas kulaklık müzik kalitesi ve performansı ile kullanıcıyı etkilemeye aday. Ancak NFC bağlantısının yoluğu ve konforun düşük olması ise olumsuz yönler diyebiliriz. Yine de bas sevenler için başarılı bir ürün sayılabilir.