Muğla MSKÜ’de 2. Bilim Şenliği gerçekleştirildi

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Tıp Fakültesi büyük bir heyecanla beklenen bilim şenliğini gerçekleştirdi. Düzenlenen etkinlik yoğun ilgi gördü.
Muğla MSKÜ’de 2. Bilim Şenliği gerçekleştirildi

MUĞLA (İHA) - İlk olarak 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı’nda start verilen Bilim Şenliği için Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Tıp Fakültesi bir kere daha kolları sıvadı. MSKÜ Tıp Fakültesi tarafından bilim şenliğinin ikincisi düzenlendi.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Cüneyt Karakuş yapmış olduğu konuşmasında bilim en iyi servettir sözüne vurgu yaparak öğrencilerin bu yıllarda literatür tarama, hipotez belirleme, etik kurul başvurusu yapma, araştırma yapma, sözlü sunum ve poster hazırlama gibi bilimsel araştırma basamaklarını öğrenme ve deneyimleme fırsatı bulmasını amaçladıklarını söyledi.

MSKÜ TIP FAKÜLTESİ 2. BİLİM ŞENLİĞİ TAMAMLANDI!

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Tıp Fakültesi tarafından 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı’ndan itibaren eğitim programı içinde yer alan Özel Çalışma Modülü kapsamında 2. Bilim Şenliği düzenlendi. Özel çalışma modüllerinin birçok ikincil yararı bulunduğunu belirten Prof. Dr. Karakuş, “Örneğin bir doktor için gerekli olan grup çalışmasında yer alma, öğretim üyesi- öğrenci birlikteliği ve iletişimini sağlama, öğrenen merkezli öğrenme, sorgulayıcı bir bakış açısı kazanma ve kariyer seçimi için hedeflediğiniz alanı yakından tanıma olanağı bunlar arasında sayılabilir.

bilim-senligi-2.jpg

Özel Çalışma Modülümüzün programlanması ve Bilim Şenliğimizin hazırlıklarını kapsayan süreç büyük bir emek istemektedir” diyerek etkinliğin hazırlık sürecinde emeği geçenlere teşekkür etti. Daha sonra Prof. Dr. Özgür Tanrıverdi, Dr. Öğr. Üyesi. Hülya Kayılıoğlu, Prof. Dr. Gülhan Akbaba, Doç. Dr. Önder Özcan, Prof. Dr. Haşim Olgun, Prof. Dr. Tuba Edgünlü, Doç. Dr. Nesrin Filiz Başaran ve Dr. Öğretim Üyesi Samet Şahin’in başkanlığında öğrenciler toplam 5 oturumda farklı konularda sunum gerçekleştirdi.

bilim-senligi.jpg

Düzenlenen Bilim Şenliği kapsamında öğrencilerin bilimsel düşünme becerilerinin geliştirilmesi ve bu amaçla fikir alışveriş yapılması sağlandı. Etkinlik kapsamında sunulan çalışmaların ise ilerleyen günlerde sağlık alanında ortaya çıkacak yeniliklere ışık tutacak.