Moto G5 Ürün İncelemesi

Uygun fiyata üst düzey özelliklere sahip akıllı telefon almak isteyenler için bu yazımızda sizlere Moto G5 ürün incelemesi sunmaktayız.
Moto G5 Ürün İncelemesi

Lenovo bünyesinde orta ve alt sınıfa mensup kimseleri odak noktasına koyan Motorola bu hedefinde de büyük başarı elde etmeye devam ediyor.

Telefon Özellikleri

5 inç ekrana sahip olacak telefon aynı zamanda hafif olması ile de son derece şık bir görünüme sahip olmaktadır. Telefonun donanım konusunda da ihtiyaçları yeteri kadar karşıladığı görülmektedir. Bu kapsamda 8 çekirdek işlemciye sahip olan bu telefon 1.4 GHz Qualcomm Snapdragon 430 yonga setine sahiptir.

Bu telefon dahili hafızası 16 GB olurken 128 GB’a yükseltmek mümkün olabilmektedir. Ancak sistem 6 GB’lık bir kısmını kullandığı için kullanıcılara 10 GB kalmaktadır. Şarj konusunda ise son derece iyi bir performansa sahip olduğunu söyleyebileceğimiz bu telefon 2800 mAH kapasitesinde bir bataryaya sahip.

İşletim Sistemi

Moto G5 kullanıcılarına Android 7.0 Nougat yüklü olarak sunulmaktadır. Ayrıca telefonda parmak izi sensörünün bulunması da bir hayli etkileyici bir unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. telefonun kamerasına değinecek olursak arkasında 13 MP önünde ise 5 MP kamera bulunduğunu söylememiz gerekir. Kamera normal ışık altında iyi fotoğraflar çekebilirken karanlık ve hareketli olan nesnelerde aynı başarıyı sergileyememektedir. Ancak genel olarak ifade edecek olursak ilk kez akıllı telefon kullanacaklar için bu telefonun son derece uygun bir telefon olduğunu söyleyebiliriz.