Microsoft Apple’ın Karşısına Dükkân Açıyor

Dünyada en popüler olan caddelerden biri Microsoft ve Apple arasındaki esnaflık kavgasına şahitlik ediyor.
Microsoft Apple’ın Karşısına Dükkân Açıyor

Londra Oxford Caddesi ve Regent Caddesi’nin kesişim noktasında bulunan Oxford Circus çevresindeki alan dünyanın en popüler alışveriş yerlerinden biri. Bilinen ve bilinmeyen büyük tüm firmaların burada yer alması, tüketimin yoğun şekilde yapılması ve teknoloji tüketiminde belirleyici özelliğe sahip olması bu alanın ayrıcalıklı olmasının diğer nedenlerinden…

Microsoft’un Yeni Girişimi

 Fiziksel olarak alışverişi doğrudan deneyimlemek, sanal alışverişlerin kolaylık cazibesine rağmen hala geçerliliğini koruyan bir durum. Her ne kadar internet ortamında yoğunluk giderek artsa da mağazalara giderek satın alınmak istenen ürünü deneyimlemek benzersiz bir keyif sunuyor. Sözgelimi Regent Caddesi’ndeki mağazalar da bu özellikte ve Apple’ın buradaki mağazası dünyadaki en iyi şubelerden biri olma niteliğine sahip.  Bir yıl kadar önce büyük bir tadilat yapan Apple, yakın zamandan itibaren karşısında bir rakiple mücadele edecek.  Microsoft, mağazanın tam karşısında kendi dükkanını açmak için girişim içerisinde bulunduğunu gündeme getirdi. 

“ İkonik Bir Yerde Mağaza Açmak Mutluluk Verici”

Teknoloji firması Microsoft’un İngiltere’nin başkanı Cindy Rose yaptığı açıklamada dünyanın en ikonik caddelerinin kesiştiği yerde, Oxford Circus'ta merkezi bir mağaza açmanın mutluluk verici olduğunu söyledi. Londra içinden ya da diğer her yerden gelen müşterilerin buradaki yapılan işlere bayılacağını belirten Rose, insanların kendi yaratıcılıklarını keşfedebilecekleri atölye programlarına da dâhil olabileceklerini ekledi.