Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nde Teknoloji Paneli ve Teknokent-Öğrenci buluşması düzenlenecek

Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nde teknoloji dolu bir hafta için duyuru yapıldı. Zafer Kalkınma Ajansı, hem Manisa TSO Yeni Teknolojiler ile Katma Değerli Üretim paneli düzenleyecek hem de Teknokent-Öğrenci buluşması düzenleyecek. İşte etkinlik detayları
Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nde Teknoloji Paneli ve Teknokent-Öğrenci buluşması düzenlenecek

KÜTAHYA (İHA) – Etkinliğin tarihinin 16 Mayıs Perşembe günü saat 09.30 – 12.30 arasında olduğu aktarıldı. İlk olarak panel düzenlenecek.

Panelden sonra da 16 Mayıs Perşembe günü saat 14.00’te Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nde birebir görüşme yapılacak.

ETKİNLİK 16 MAYIS PERŞEMBE SABAHI BAŞLAYACAK

Zafer Kalkınma Ajansı (ZAFER) tarafından Manisa’da faaliyet gösteren firmaların yüksek teknolojiye dayalı çözüm bulmalarına ve endüstrinin değişik konularında kullanılan yeni teknolojileri tanımalarına katkı sağlamak amacıyla 16 Mayıs 2024 Perşembe günü saat 09.30-12.30 arasında Manisa Ticaret ve Sanayi Odasında Yeni Teknolojiler ile Katma Değerli Üretim Paneli düzenlenecek. Panelde sektörün önde gelen firmalarından Mia Teknoloji, SANLAB, Poligon Mühendislik, Flood Medya, infoTron ve +90 Digital Factory yetkilileri birer sunum yapacak.

aw203834-02.jpg

Zafer Kalkınma Ajansı, Manisa’da faaliyet gösteren ve firmalarını teknolojik bakımdan geliştirmek isteyen tüm işletmeleri etkinliğe davet etti.

ÖĞRENCİ BULUŞMASI YAPILACAK

Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğünün koordinasyonunda Siber Vatan Programı çerçevesinde Zafer Kalkınma Ajansının (ZAFER) destekleriyle Manisa Celal Bayar Üniversitesi öğrencilerine, Beyaz Şapkalı Hacker (C.E.H), Sızma Testi, Zararlı Yazılım Analizi, Tersine Mühendislik ve Web Güvenliği Eğitimi veriliyor.

Eğitimlerini tamamlayan öğrencilerin bölgedeki Teknokentlerde yer alan firma temsilcileri ile 16 Mayıs 2024 Perşembe günü saat 14.00’te Manisa Celal Bayar Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesinde buluşacağı bir etkinlik düzenlenecek. Birebir görüşmelerin yapılacağı etkinlikte, öğrencilerin siber güvenlikle ilgili iş dünyasını tanıması, ilerleyen dönemlerde bu alanda çalışan firmalarda istihdam edilmesine katkı sağlanması öngörülüyor. Etkinliğe Teknokent dışında siber güvenlik ve benzeri konularda çalışan firmalar da davet edilebilecek.

Yapılan açıklamada Manisa’da faaliyet gösteren firmalarla teknolojik açıdan gelişmek isteyen tüm firmalar davet edildi.