Litecoin Nedir, Nasıl Satın Alınır?

Kripto para birimi seçeneklerinden bir tanesi olan Litecoin, kripto paraların gümüşü olarak değerlendirilmektedir.

TEKNOLOJİ 07.11.2020, 21:30 08.11.2020, 10:40

Litecoin Nedir, Nasıl Satın Alınır?

Kripto para birimi seçeneklerinden bir tanesi olan Litecoin, kripto paraların gümüşü olarak değerlendirilmektedir.

TEKNOLOJİ 07.11.2020, 21:30 08.11.2020, 10:40
Litecoin Nedir, Nasıl Satın Alınır?

Bitcoine göre daha ucuz olan Litecoin, günlük alım satımlarda oldukça etkili şekilde kullanılmaktadır. Litecoin para birimi, Bitcoin kripto para birimine kıyasla daha ucuz olarak değerlendirilmektedir. 13 Ekim 2011 yılında kullanıma açılan Litecoin, Bitcoin Core üzerinden gelişmiş ve aktif olarak kullanılabilir hale gelmiştir. Litecoin hakkında merak edilenler ve Litecoin satın alma işlemleri, yazı içerisinde tüm detaylarıyla ele alınmıştır.

Litecoin Nedir, Nasıl Çalışır?

LTC kripto para birimi, Litecoin madenciliği üzerinden satışa sunulmakta ve günlük olarak alım satım işlemleri yapılmaktadır. Bitcoin ile benzerlik gösterse de Litecoin ile Bitcoin arasında, madencilik prosedürü üzerinden farklılıklar bulunmaktadır. Emek ispatı algoritması üzerinden işlemlerini devam ettiren Litecoin, madenciler tarafından çözülmüş bulmacalar sonucu alınıp satılır. Oldukça güçlü şekilde şifrelenen Litecoin bulmacaları, matematiksel işlem üzerinden varlığını sürdürmektedir. Litecoin kripto para blokları, bir kişi tarafından satın alındıktan sonra, değer kazandığında tekrardan bozdurulmakta ve madencini kar etmesi sağlanmaktadır. Litecoin para birimi, madencilerin istediği zamanlarda alınıp satılabilir şekilde tasarlanmıştır.

Litecoin Nasıl Satın Alınır?

Litecoin satın alma işlemleri için kripto para hizmeti sunan, borsa şirketleri kullanılmaktadır. İstenen ve güvenilen herhangi bir kripto para borsa şirketi üzerinden, Litecoin hesabı açılabilir ve alım satım işlemlerine başlanabilir. Litecoin satın alma işlemleri için izlenmesi gereken adımlar, aşağıda tüm detaylarıyla ele alınmıştır:

  • Kripto para borsası açılarak, ücretsiz hesap oluşturma seçeneğine tıklanmalıdır.
  • Hesap oluşturma için gerekli kimlik bilgileri doğrulanmalı ve Litecoin hesabına erişilmelidir.
  • Satın alınmak istenen Litecoin miktarı ve borsa değeri belirlendikten sonra, “Litecoin Al” şeklinde emir oluşturulmalıdır.
  • Alım emrinin ardından, belirlenen tarihte, belirlenen değer üzerinden Litecoin alımı tamamlanmaktadır.

Litecoin Nasıl Bozdurulur?

Litecoin bozdurma işlemleri, kripto para hesabı üzerinden verilecek emirle gerçekleştirilmektedir. Litecoin bozdurma için talimat oluşturulduktan sonra, belirlenen kur değeri üzerinden Litecoin blokları satılacaktır. Litecoin alım satım işlemlerinin tamamlanmasının ardından, borsa hesabındaki kripto para cüzdanı üzerinden, Litecoin değeri paraya çevrilmekte ve istenen şekilde kullanılmaktadır.

Yorumlar (0)