LG Q6 Özellikleri

LG G6 amiral gemisinin piyasaya çıkmasının ardından çalışmalarını yürüten LG, şimdi ise LG Q6’yı piyasaya sürmeye hazırlanıyor. G ile Q harflerinin benzerliğinden hareketle ortaya çıkarılan bu modele ilişkin görseller de çıkmaya başladı.
LG Q6 Özellikleri

İlk dikkat çeken şey maalesef ki telefonun kalınlığı oluyor. LG’nin son derece ince ve şık tasarımlarına bu kalınlığın yakışmadığını ifade etmek gerekir. Ancak telefonun ekranı şıklığını korumaya devam ediyor. 5.5 inçlik bir büyüklüğe sahip olan ekranın tamamı dokunmatik olduğu için gereksiz boşluk bulunmuyor.

Kamera Özellikleri

Kamera özellikleri açısından LG Q6 son derece ideal diyebiliriz. zira ön kamerası 5 MP, arka kamerası ise 13 MP görüntü kalitesine sahip. Bununla birlikte flaş özellikleri de bulunmakta. LG G6’da kameranın yanında bulunan parmak izi sensörünün bu telefonda hiç olmadığını belirtelim. Bunun yerine ise yüz tanıma sistemi getirilmiş.

Dışarıya ses verme konusunda telefonun biraz zayıf olduğu dikkatlerden kaçmıyor. 18:9 görüntü oranına sahip olan telefonun ekranı bizlere net bir görüntü sunarken ekranın köşelerinin keskin yapılmak yerine oval yapılması da bir hayli estetik durmuş.

Bu cihaz 3 GB RAM’e sahip iken 32 GB da dahili hafızaya sahip ancak 256 GB’a kadar da yükselebiliyor.

Son olarak LG Q6 fiyatı ile performansı karşılaştırıldığında son derece verimli olduğu görülecektir. Zira fiyatının 1299 TL olduğunu ifade edelim.