LG Katlanabilir 165 Ekran OLED TV’yi Duyurdu

Güney Koreli teknoloji devi LG neredeyse bir rulo haline gelecek 165 ekran boyutundaki katlanabilir OLED TV projesini görücüye çıkaracağını açıkladı.
LG Katlanabilir 165 Ekran OLED TV’yi Duyurdu

Uzun bir zamandır katlanabilir OLED ekran teknolojisi üzerinde çalışmaları sürdüren LG hem akıllı telefonlarda hem de akıllı OLED televizyonlarda bunu gerçekleştirmek için uzun bir süredir çalışmalar yürütmek teyidi. Birkaç sene önce 18 inç boyutunda katlanır OLED TV yi görücüye çıkaran LG yaptığı çalışmalar sonucu 18 inçlik katlanabilir televizyonu büyüterek 165 ekran boyutundaki bir OLED TV ye dönüştürmeyi başardı.

LG Katlanabilir OLED TV görücüye Çıkıyor

LG başarıya ulaşan bu denemesini yakın zaman içerisinde görücüye sunacağını açıkladı. Fuarlarda görücüye çıkacak olan 165 ekranlı katlanabilir OLED TV sahip olduğu sabit alt yüzey ile rulo gibi katlanabilme özelliğine sahip. Bu sayede televizyonun büyük boyuta sahip olmasına rağmen kapladığı yer bakımından oldukça büyük tasarruf sağlaması düşünülüyor. Cihazın satışa sunulup sunulmayacağı ile ilgili herhangi bir bilgi firma tarafından açıklanmadı. Cihaz ile ilgili bilinen bir başka konu ise 4K UHD çözünürlüğe sahip olması.

Prototip aşamasında olan LG 165 ekranlı katlanabilir OLED TV şu an için satışa sunulması beklenmiyor ama cihazın görücüye çıkmasının ardından resmi bir tarih verilmesi halinde piyasayı sallayacağına kesin gözüyle bakılıyor. Bilim kurgu filmlerinden çıkmış gibi gözüken LG OLED TV piyasaya çıkması halinde hangi fiyatta olursa olsun akıllı TV seven kişiler tarafından mutlaka satın alınacak ve uzun kuyruklara yol açacaktır.