Kütahya'da Dijitalleştirme Ekosisteminin Geliştirilmesi projesi start aldı

Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden Kütahya Belediyesi Dijitalleştirme Ekosisteminin Geliştirilmesi projesine start verdi.
Kütahya'da Dijitalleştirme Ekosisteminin Geliştirilmesi projesi start aldı

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık makamında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Yılmaz ve beraberindeki heyeti kabul etti. Yapılan görüşmede Kütahya’da Dijitalleştirme Ekosisteminin Geliştirilmesi projesi ele alındı.

Proje kapsamında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Yılmaz, incelemelerde bulunmak üzere Kütahya’ya geldi. Tasarım ve Modelleme merkezinin yakında açılması beklenirken projenin Kütahya'nın değerine değer katacağı ifade edildi.

KÜTAHYA TASARIM VE MODELLEME MERKEZİ AÇILIŞ İÇİN GÜN SAYIYOR!

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Yılmaz ve beraberindeki heyet, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ı makamında ziyaret etti.

Kütahya’da Dijitalleştirme Ekosisteminin Geliştirilmesi projesi çerçevesinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Yılmaz, incelemelerde bulunmak üzere Kütahya’ya geldi. Kurulacak olan, ekipman ve kurulum planlamalarının başladığı merkez ile ilgili Genel Müdür Yardımcısı Yılmaz, Projelerden Sorumlu Koordinatör Süleyman Alata, Proje Yöneticisi Serhat Uğur ve Proje Uzmanı Süheyla Katar, Kütahya Belediyesi Etüt Proje Müdürlüğü tarafından bilgilendirildi.

Yapılan saha ziyaretleri ve incelemelerin ardından Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Yılmaz ve beraberindeki heyet Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ı makamında ziyaret etti. Projeye destekleri ve katkıları için Genel Müdür Yardımcısı Yılmaz ve heyetine teşekkür eden Başkan Işık, bakanlığın kıymetli heyetini Kütahya'da ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu belirtti. Başkan Işık, yakın zamanda açılışı gerçekleştirilecek olan Tasarım ve Modelleme Merkezinin şimdiden Kütahya'ya hayırlı olması temennisinde bulunurken heyet ile yapılan temasların ardından hatıra fotoğrafı çekilerek basın mensuplarının soruları yanıtlandı.