İzmir Bilimkent ile Kütahya Tasarım Teknokent işbirliği yapacak!

İzmir Bilimpark’ın yönetim ekibi Kütahya Tasarım Teknokent’i ziyaret ederek teknokentler arasında işbirliğinin geliştirilmesine dair görüşmeler yapıldı.
İzmir Bilimkent ile Kütahya Tasarım Teknokent işbirliği yapacak!

KÜTAHYA (İHA) – Türkiye’de teknolojik faaliyetlerde teknokentlerin çok büyük bir katkısı bulunuyor. Teknokentler çalışmalarını daha ileriye taşıyabilmek için birbirleriyle çeşitli alanlarda işbirliği yapıyorlar. Yeni bir işbirliğinin ise İzmir Bilimpark ile Kütahya Tasarım Teknokent arasında olacağı açıklandı.

Mentor-Mentee Eşleştirme Programı kapsamında İzmir Bilimpark yönetim ekibi tarafından Kütahya Tasarım Teknokent’e resmi bir ziyaret yapıldı. Bu ziyarette teknoketnler arasında hangi alanlarda işbirliği kurulabileceği masaya yatırıldı.

İZMİR BİLİMPARK’TAN ZİYARET

İzmir Bilimpark Genel Müdürü Kayahan Dede, Bölge Ofisi Yöneticisi ve Kuluçka Merkezi Koordinatörü Irmak Tunakan, Muhasebe ve İdari İşler Sorumlusu Cansu Ayhan'dan oluşan İzmir Bilimpark yönetim ekibi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen Mentor-Mentee Programı buluşmaları çerçevesinde Kütahya Tasarım Teknokent’e ziyaret gerçekleştirdi.

Ziyarette, iki teknokent arasındaki iş birliğini güçlendirmenin yanı sıra, bilgi ve deneyim paylaşımını artırmayı hedefleyen kapsamlı bir toplantı yapıldı. Toplantıda, Genel Müdür Prof. Dr. Ersan Öz ve Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Durmuş Özdemir, Kütahya Tasarım Teknokent’in süreçleri hakkında detaylı bir sunum yaparak, teknokentin mevcut durumunu ve gelecek hedefleri üzerine bilgiler paylaştılar.

İzmir Bilimpark Genel Müdürü Kayahan Dede, Teknokentlerin inovasyon ekosistemine katkıları, girişimcilik destek programları, üniversite-sanayi iş birliği projeleri ve sürdürülebilirlik stratejileri gibi konularda İzmir Bilimpark’ın deneyimlerini aktardı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Tasarım Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Ersan Öz, “İzmir Bilimpark ekibini ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk. Bu tür buluşmalar, bilgi alışverişi ve iş birliği fırsatları oluşturarak iki kurumun da gelişimine katkı sağlıyor. Gelecekte daha birçok ortak projede bir araya gelmeyi umuyoruz” dedi.

İzmir Bilimpark Genel Müdürü Kayahan Dede, bu buluşmanın iki teknokent arasındaki iş birliğini daha da güçlendirdiğini ve gelecekteki ortak projeler için umut verici bir başlangıç olduğunu belirtti.

İzmir Bilimpark ile Kütahya Tasarım Teknokent arasında kurulan işbirliğinin meyvelerinin en kısa sürede toplanacağının planlandığı bildirildi. Bu şekilde çalışmalar hızlanacağı gibi karşılaşılabilecek engeller de kolaylıkla aşılabilecek.