iPhone X İncelemesi

Cep telefonu sektöründe 2017 yılının son çeyreği devlerin tam anlamı ile kapışmasına sahne olmuştur. Öğle ki neredeyse her hafta yeni bir model görücüye çıkmasın. Apple insanların merakla beklediği yeni iPhone modelleri olan; iPhone 8, iPhone 8 Plus ve 10'uncu yıla özel iPhone X'i tüm dünyada satışa sunmuştur. Ve satışa sunulduğu andan itibaren neredeyse yok satan bu iPhone modelleri içinde en çok merak edilen iPhone X modeli olmuştur.
iPhone X İncelemesi

Bu devrim niteliğindeki teknolojileri bizlere sunan iPhone X modelinin detaylı bir incelemesini sizin için yapacağız. Gerçekten anlatılan gibi mükemmel bir cihaz mı yoksa abartılıyor mu gelin beraber karar verelim

iPhone X Donanım ve Performans

iPhone X, her şeyiyle yenilenen kasasıyla birlikte 5.8 inç büyüklüğünde OLED ekran özelliği ile beraber satışa sunulmuştur. Yüzde 82.9’luk ekran kasa oranıyla dikkatleri üzerinde çeken iPhone X’in ön yüzü tamamen ekrandan oluşmaktadır. Önceki iPhone modellerinden farklı olarak ön tarafta herhangi bir buton yada basılacak herhangi bir şey bulunmamaktadır.

174 gr. Ağırlığında olan telefon ekran boyutu ve kasa özelliklerine göre oldukça kaliteli ve uyumlu bir görüntü sağlamaktadır. Telefonda bulunan 3 GB ram ise mükemmel seviyede bir hız sağlamaktadır. Yüksek performanslı çekirdekler ve yüksek verimli çekirdekler ile birliket iPhone X’un pil ömrü iPhone 7’ye kıyasla iki saate kadar daha uzun kullanılabilmektedir. Buna ek olarak iPhone X’u kablosuz olarak şarj etme olanağınız bulunmaktadır.

Yüzünüzü 3 boyutlu olarak tanıyan cihaz sizi bir emojiye çevirmektedir. Ve artık telefonu Face id yani yüz tarama teknikleri ile açabileceksiniz ve bu uygulama diğer Apple programları ile uyumlu olacaktır. Telefonunuzdaki birçok yere sadece yüzünüzü taratarak girebileceksiniz. Bu teknolojinin parmak izi teknolojisinde 20 kar daha güvenli olduğu belirtilmiştir. iPhone X dananım ve performans özellikleri bu şekildedir.

iPhone X Yazılım

İşletim sistemi olarak en son güncellenen İOS 11 bulunacak telefon yazılım ve donanımın bir arada mükemmel bit uyum sağladığı görülmektedir. iPhone X yazılım özellikleri bu şekildedir.

iPhone X Fiyatı

Uzay grisi ve gümüş renk seçeneklerine sahip olan yeni iPhone X, Kasım ayı itibariyle ülkemizde de satışa sunulmuştur. iPhone X fiyatı belli olan ürün, 64 GB’lık modeli 6099 TL, 256 GB’lık model ise 6899 TL olarak satışa sunulacak.