Iphone Onarımına Zam Geldi

Şimdilerde herkes merakla iPhone X'in çıkmasını beklerken, Apple tarafından getirilen Iphone onarım fiyatları kimsenin dikkatini bile çekmedi.
Iphone Onarımına Zam Geldi

Eski Iphone'ların Onarımına da Zam Geldi

Iphone’lar için ödenen para kadar Iphone onarımı da pahalıydı ki, artık onarım fiyatları çok daha pahalı. Firma resmi sayfasında yer alan onarım fiyatları yalnızca son modellerin değil, tüm modellerin onarımına zam geldiğini gösteriyor.

Mesela herkesin illa ki yaşamış olduğu ekran çatlaması halinde, cihazınız garanti ya da AppleCare+ kapsamında değilse onarımı için 129 dolar ödüyordunuz. İşte artık onarım için 149 dolar ödemeniz gerekecek. Görüldüğü gibi yaklaşık 20 dolarlık bir fark mevcut. Üstelik bu fiyatlar yalnızca yeni çıkan Iphone X için değil,  Iphone 6 ve Iphone 7 gibi eski modeller için de geçerli. Yukarıda bahsettiğimiz onarım fiyatı ortalama bir fiyatken, plus modeller diğerlerine göre 20 dolar daha pahalı. Yani Türk Lirası ile konuşmak gerekirse Iphone ekran tamiri için en az 600 TL'yi gözden çıkarmanız gerek ki, bu da neredeyse bir telefon parası.

Iphone X Onarımı

Iphone cihazlarınızı korumak için garantinin yanında ek 199 dolar karşılığında AppleCare+ yaptırabiliyorsunuz. Ancak cihazınız bu garantiler kapsamında değilse onarım fiyatları da cep yakıyor. Mesela, Iphone 8 Plus'ınızın çalışması için 399 dolar ödemelisiniz. Iphone X'ler ise henüz onarım listesinde yok ama OLED ekranı dolayısıyla daha pahalı olacağı kesin.